Pradžia > Renginiai > Buvo kaip buvo su prof. P. Kūriu

18.00 — 20.00 val.

Vieta:Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g. 1, Vilnius
Renginio kalba:Lietuvių

Šiais metais Teisininkų dienos prasideda gerokai anksčiau! TeDi’19 naujiena – trijų dalių renginių ciklas – Buvo kaip buvo!

Ar dažnai besėdint paskaitoje mintys sukasi apie viską, tik ne apie teisę? Galbūt taip yra nutikę ir garbiems teisės profesoriams? Pagaliau yra puiki galimybė išgirsti tai, apie ką galvoja teisininkas, jei ne apie teisę… Šį kartą neieškosime sėkmingos karjeros formulės, o trumpam grįšime į praeitį ir šnekučiuosimės apie įdomiausius gyvenimo aspektus kartu su ypatingu mūsų svečiu, teisininku, buvusiu Europos Žmogaus Teisių Teismo ir Europos Teisingumo Teismo teisėju, teisingumo ministru, profesoriumi, diplomatu Pranu Kūriu, kurio monografijos „Tarptautinės teisės pažeidimai ir valstybės atsakomybė” (1973 m.) išvadomis rengdama konvenciją dėl valstybių atsakomybės rėmėsi Jungtinių Tautų Tarptautinės teisės komisija.

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje turėsime progą išgirsti linksmiausias jo prisiminimus ne tik iš darbo diplomatu, teisėju ar studijų laikų, bet ir tai, kaip jam pavyko parašyti savo disertaciją per 13 mėnesių. Išgirsime ir tai, ką prof. P. Kūris laiko didžiausia savo gyvenimo nesėkme, kas vyko tą vakarą, kai 1990 m. kovo 10 d., Nepriklausomybės paskelbimo išvakarėse, 1990 m. kovo 11 d. aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo buvo redaguojamas būtent jo bute ar apie tai, kokia buvo profesoriaus pažintis su V. Kasiuliu bei daugybę kitų, dar negirdėtų istorijų. Juk buvo kaip buvo…