Pradžia > Renginiai > Konferencija-diskusija „Konstitucija ir Aš. Valdžios galios riboti žmonių konstitucines laisves”

Laikas:2018 m. spalio 25 d.,

14.00 — 17.00 val.

Vieta:Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka (Valstybingumo erdvė)
Renginio kalba:lietuvių

Lietuvos valdžiai įvedant ar svarstant vis naujus ribojimus asmenims įvairiose gyvenimo sferose (alkoholio vartojime, maisto produktų ar vaistų pasirinkime, prekybos centrų veikloje ir kitose), taip pat bandant suvaržyti tokių profesijų, kaip žurnalistai, veikimo laisvę ar vis nesibaigiant platiems ir ne visada pagrįstiems asmenų sekimams, Konstitucijos dienos proga VU Teisės fakultetas kviečia diskutuoti, kiek tokie ribojimai ar draudimai yra suderinami su LR Konstitucijoje įtvirtintomis žmogaus teisėmis ir laisvėmis ar ūkinės veiklos  laisve.

14.00-15.00 Ką mums valgyti ir ką mums gerti?

Pranešėjas: prof. dr. Egidijus ŠILEIKIS (VU TF profesorius, buvęs Konstitucinio teismo teisėjas)

15.00-16.00 Ką mums žiūrėti ir ką mums klausyti?

Pranešėjas: prof. dr. Vytautas MIZARAS (VU TF profesorius, advokatas)

16.00-17.00 Ką ir kaip mums kalbėti?

Pranešėjas: prof. dr. Ignas VĖGĖLĖ (MRU profesorius, Advokatų Tarybos pirmininkas)

Moderatorius – Aidas Puklevičius

Diskusijose dalyvaus prof. habil.dr. Vytautas Nekrošius, LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Lietuvos Žurnalistų Sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, signataras, buvęs VSD vadovas Mečys Laurinkus, žurnalistas, dainininkas Marijus Mikutavičius.

Renginys vyks 2018 m. spalio 25 dieną Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje (Valstybingumo erdvėje).