Pradžia > Renginiai > Konferencija „Žiniasklaidos teisė, šiandienos problemos ir lūkesčiai“

Konferencija „Žiniasklaidos teisė, šiandienos problemos ir lūkesčiai“

Laikas:2018 m. lapkričio 26 d.,

09.30 — 13.00 val.

Vieta:LR Seimo I rūmai
Renginio kalba:Lietuvių

Lapkričio 26 d. Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetas kartu su Vilniaus universiteto Teisės fakultetu organizuoja konferenciją „Žiniasklaidos teisė, šiandienos problemos ir lūkesčiai“.

Renginyje bus pristatyta Vilniaus universiteto partnerystės profesorės dr. Liudvikos Meškauskaitės knyga, monografija  „Žiniasklaidos teisė – visuomenės informavimo teisė: teoriniai ir praktiniai aspektai“.

Pristatomos monografijos Pratarmėje rašoma apie tai, kad su nepriklausomybe Lietuva atgavo ir laisvąją spaudą ir Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra konstatavęs nepriklausomos visuomenės informavimo priemonių svarbą kuriant atvirą pilietinę visuomenę bei demokratinę valstybę,  ir „galimybė kiekvienam žmogui laisvai formuoti savo nuomonę ir pažiūras ir laisvai jas skleisti – būtina sąlyga demokratijai sukurti ir išsaugoti“. Vis dėlto, knygos autorės pastebėjimu,  „šiandien minėtieji teiginiai – nelengvai įgyvendinama siekiamybė“.

Apie žodžio laisvės įgyvendinimo problemas, Konstitucijoje skiriamą dėmesį žodžio laisvei, kaip demokratijos garantui ir bus kalbama konferencijoje – pranešimus skaitys iškilūs Konstitucinės doktrinos ekspertai, profesionaliosios žurnalistikos mokslininkai ir atstovai.  Renginio pabaigoje išsakytas idėjas apibendrins  Žmogaus teisių komiteto inicijuota diskusija apie šiandienos visuomenėje kylančias problemas, kai  nepamatuotomis iniciatyvomis ar visuomenės teisės žinoti ignoravimu galima sukelti realų pavojų žodžio laisvei, kaip vienam esminių demokratijos komponentų.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Registracija vyksta iki lapkričio 23 d. 14 val.

Atvykus į renginį įėjimui į Seimo rūmus reikia turėti asmens dokumentą.