Pradžia > Renginiai > Tyrimo „Apklausų kambaryje: įtariamųjų procesinės teisės Lietuvoje“ pristatymas

Tyrimo „Apklausų kambaryje: įtariamųjų procesinės teisės Lietuvoje“ pristatymas

Laikas:2018 m. gruodžio 12 d.,

13.00 — 15.00 val.

Vieta:VU Teisės fakulteto K. L. Sapiegos (302) auditorija
Renginio kalba:lietuvių

Kviečiame Jus į Žmogaus teisių stebėjimo instituto atlikto tyrimo „Apklausų kambaryje: įtariamųjų procesinės teisės Lietuvoje“ pristatymą ir apskritojo stalo diskusiją. Diskusija vyks gruodžio 12 d. 13.00-14.30 val. VU Teisės fakulteto 302 auditorijoje (Saulėtekio al. 9).

Pirmosios įtariamojo apklausos metu surinkti duomenys gali tapti svarbiais įrodymais teisme. Todėl veiksmingas įtariamojo ar kaltinamojo procesinių teisių užtikrinimas jau pirmuosiuose procesiniuose veiksmuose yra būtinas teisingo ir sąžiningo baudžiamojo proceso elementas. Siekiant pažvelgti, kaip įtariamųjų procesinės teisės užtikrinamos kasdienėje policijos tyrėjų praktikoje, Žmogaus teisių stebėjimo institutas atliko tyrimą, kurio metu buvo stebėtos 54 įtariamųjų apklausos, atlikti kokybiniai interviu su advokatais ir policijos tyrėjais.

Tai pirmasis tokio pobūdžio tyrimas Lietuvoje. Jis leido nustatyti pagrindines sritis, kuriose egzistuoja atotrūkis tarp BPK įtvirtintų standartų ir kasdieninės praktikos. Taip pat buvo fiksuojami gerosios praktikos pavyzdžiai, parodę profesionalų dalies tyrėjų požiūrį į procesines įtariamojo teises.

Renginio metu bus pristatyti tyrimo rezultatai ir aptarta, kaip pagrindinės įtariamųjų teisės – teisė į informaciją, teisė į vertimą, teisė turėti gynėją, teisė tylėti – užtikrinamos pradiniame baudžiamojo proceso etape. Taip pat bus diskutuojama, kokios priemonės reikalingos tam, kad ES teisėje numatyti ir į Lietuvos baudžiamojo proceso teisę perkelti įtariamųjų teisių standartai taptų kasdieninės praktikos dalimi.

Vietų skaičius ribotas, tad reikalinga išankstinė registracija.