Pradžia > Naujienos > Teisės fakulteto bendruomenė sveikina prof. Joną Prapiestį gavus apdovanojimą „Už nuopelnus teisingumui“

AUTORIUS: LR Teisingumo ministerijos informacija

Minint 98-ąsias Teisingumo ministerijos įkūrimo metines teisingumo ministras Juozas Bernatonis šiandien žinybiniu garbės ženklu „Už nuopelnus teisingumui“ apdovanojo du žinomus Lietuvos teisininkus – Aukščiausiojo Teismo teisėją ir buvusį teisingumo ministrą Joną Prapiestį ir buvusį Konstitucinio Teismo pirmininką Kęstutį Lapinską.

„Šie abu garsūs teisininkai daug nusipelnė mūsų valstybės teisingumo sistemai. Jie buvo vieni pirmųjų, pradėjusių kurti Nepriklausomybę atgavusios Lietuvos teisinės sistemos pradmenis, patys dalyvavo rengiant pirmuosius Nepriklausomos Lietuvos teisės aktus“, – iškilmingoje ceremonijoje sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Garbės ženklas „Už nuopelnus teisingumui“ specialios komisijos sprendimu įteiktas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, buvusiam Konstitucinio Teismo teisėjui, teisingumo ministrui, šiandieniniam Aukščiausiojo Teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkui Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesoriui J. Prapiesčiui už nuopelnus kuriant pirmuosius Nepriklausomos Lietuvos teisės aktus ir ilgametį teisininkų ugdymą.

Toks pats apdovanojimas įteiktas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, buvusiam Lietuvos Respublikos Konstitucijos projekto rengimo grupės nariui, laikinosios komisijos Lietuvos Respublikos Konstitucijos projektui parengti pirmininkui, Konstitucinio Teismo pirmininkui ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkui Kęstučiui Lapinskui už nuopelnus rengiant Lietuvos Respublikos Konstituciją ir administracinių teismų sistemos kūrimą.

„Tuomet mes buvome kupini entuziazmo, jauni, bet puikūs profesionalai, sugebėdavę teisės akto projektą parengti ir per naktį“, – kalbėdamas apdovanojimų įteikimo ceremonijoje sakė Aukščiausiojo Teismo teisėjas, buvęs teisingumo ministras J. Prapiestis. Jis pasidalino prisiminimais apie pirmuosius po Nepriklausomybės paskelbimo mėnesius, kuomet vadovavo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Teisinės sistemos komisijai.