Pradžia > Naujienos > Doc. dr. Vaidotas Vaičaitis dalyvavo IVR Pasauliniame Kongrese Šveicarijoje

Doc. dr. Vaidotas Vaičaitis dalyvavo IVR Pasauliniame Kongrese Šveicarijoje

2019 m. liepos 7-12 dienomis Šveicarijos Liucernos mieste vyko jau 29-tas IVR Pasaulinis Kongresas pavadinimu „Dignity, democracy, diversity“ (liet. Orumas, demokratija, įvairovė). Šis Kongresas Lietuvos IVR sekcijai buvo ypatingas tuo, jog pirmąkart mokslininkai iš Lietuvos dalyvavo ne tik kitų organizuotose dirbtuvėsė, bet ir patys organizavo dirbtuvę apie teisinį ugdymą globaliame pasaulyje bei darbuotę, skirtą Baltijos šalių nepriklausomybės šimtmečiu. VU TF Viešosios teisės katedros docentas Vaidotas A. Vaičaitis skaitė pranešimą tema „Restoration of independence and adoption of constitutions in the Baltic states (1989-1992): case of Lithuania”.

IVR – tai tarptautinė teisės ir socialinės filosofijos asociacija, įsteiga 1909 m. Vokietijoje ir šiuo metu vienijanti beveik pusę šimto regioninių ir nacionalinių sekcijų. Pasauliniai IVR Kongresai vyksta kas dveji metai vis kitame pasaulio kampelyje. Lietuvoje taip pat veikia nacionalinė IVR sekcija, kuri įsikūrė 2003 metais po 21-o IVR Kongreso Lunde (Švedija), kai tuometinis IVR prezidentas Aleksandras Peczenikas asmeniškai pakvietė tai padaryti doc. dr. Vaidotą A. Vaičaitį. Šiuo metu IVR Lietuvos (nacionalinė) sekcija vienija apie dešimt narių iš visų trijų Lietuvoje veikiančių teisės fakultetų (VU, MRU ir VDU), kurie organizuoja teisės tyrimų įvairiomis teisinėmis temomis pristatymą. Šiuo metu IVR Lietuvos sekcijai vadovauja doc. dr. Jolanta Bieliauskaitė.