Pradžia > Naujienos > Doktorantas Jorge Luis Collantes: Yra nuostabu turėti galimybę rašyti disertaciją naktį

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

Šiuo metu Vilniuje vieši ir daugiausia laiko Vilniaus universiteto bibliotekoje laiko praleidžia Prancūzijos Perpignan universiteto doktorantas Jorge Luis Collantes. Doktorantas pirmą kartą apie Baltijos šalis ir jų kovą dėl nepriklausomybės išgirdo dar mokydamasis mokykloje Peru. Persikėlęs gyventi į Ispaniją, ten pabaigęs teisės studijas ir vėliau įstojęs į doktorantūrą Prancūzijos Perpignan universitete nusprendė, kad yra būtina atlikti mokslinį tyrimą ir vienoje iš rytų Europos valstybių, o perskaitęs Ispanijos ambasados puslapyje, kad yra rekomenduojama studentams vykti būtent į Vilniaus universitetą, pasirinko Lietuvos sostinę ir Vilniaus universitetą. Atvykęs teisės doktorantas buvo sužavėtas šiltu priėmimu universitete ir visa pagalba, kurią suteikė VU Teisės fakulteto ir Vilniaus universiteto bibliotekos darbuotojai, be to, džiaugiasi, jog jo stažuotė buvo pratęsta dar mėnesiui.

Jorge Lius Collantes, kurio disertacija yra skirta viešųjų pirkimų teisės harmonizavimui tarptautiniu mastu, yra labai nustebintas, kokios geros sąlygos yra sudarytos Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) visiems studentams, doktorantams ar mokslininkams. Paklaustas, kas jį labiausiai sužavėjo Vilniaus universitete, doktorantas teigia: „Galimybė naktį pasilikti MKIC ir čia rašyti disertaciją yra tiesiog neįtikėtina. Juk įkvėpimas rinkti medžiagą, rašyti ar skaityti elektronines duomenų bazes gali kilti ir vidurnaktį. Tai yra privalumas, kurio neturėjau nei Barselonoje, nei šiuo metu Prancūzijoje. Tikrai rekomenduosiu savo draugams mokslinėms stažuotėms rinktis Lietuvą ir būtent Vilniaus universitetą“.  Jorge Luis Collantes dar pabrėžia, kad Vilniuje ir tuo pačiu Saulėtekyje jaučiasi saugus, kas yra labai svarbu šiais neramiais laikais.