Pradžia > Naujienos > Inga Martinkutė apsigynė disertaciją Nacionaliniame Singapūro universitete

Inga Martinkutė apsigynė disertaciją Nacionaliniame Singapūro universitete

VU Teisės fakulteto lektorė Inga Martinkutė sėkmingai apgynė teisės mokslų daktaro disertaciją Nacionaliniame Singapūro universitete.

Jos tyrimo tema – nacionalinių nuosavybės režimų ir tarptautinės investicijų apsaugos sąveika. Siekdama paaiškinti dabartinę legitimumo krizę tarptautinėje investicijų apsaugos sistemoje, ji lygino įvairias nacionalines teisės sistemas su investicijų apsauga tarptautiniame lygmenyje. Atskleisdama nacionalinių nuosavybės sampratų spektrą nuo individualistinių iki komunitarinių, ji parodo, kad investicijų apsauga, nepaisant universalistinių pretenzijų, vis dėlto labiausiai primena JAV konstitucinę nuosavybės apsaugą.  Būtent dėl to tarptautinis investicijų apsaugos mechanizmas yra taip prieštaringai vertinamas tose valstybėse, kurios turi labiau išreikštą komunitarinės nuosavybės sampratą.

Nuoširdžiai sveikiname!