Pradžia > Naujienos > Išleista VU TF mokslininkų kolektyvinė monografija “Notarų civilinė atsakomybė”

Išleista VU TF mokslininkų kolektyvinė monografija “Notarų civilinė atsakomybė”

Gruodžio 6 dieną Vilniuje buvo pristatyta Lietuvos notarų rūmų iniciatyva ir lėšomis išleista kolektyvinė monografija “Notarų civilinė atsakomybė”. Autoriai – VU Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros mokslininkai: prof. habil. dr. Valentinas Mikelėnas, doc. dr. Lina Mikalonienė, dr. Eglė Zemlytė, dr. Tadas Varapnickas. Recenzentai: akademikas, prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja doc. dr. Dalia Vasarienė.

“Notarai su šia knyga iššaukia į save ugnį. Tai pirmoji profesijos civilinės atsakomybės diagnostika, kuria ateityje remsis kitos teisinės profesijos”, – pristatydamas kolektyvinį darbą sakė prof. Valentinas Mikelėnas.

Monografijoje analizuojamos visos notarų civilinės atsakomybės sąlygos, taip pat notarų profesinės civilinės atsakomybės problematika, kartu didelis dėmesys skiriamas užsienių valstybių praktikai bei Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikai. Šio teismo praktika nėra vertinama tik vienareikšmiškai.