Pradžia > Naujienos > LWOW projektui nesutrukdė ir karantinas – VU TF studentai kūrė sprendimus šiuolaikinėms problemoms

LWOW projektui nesutrukdė ir karantinas – VU TF studentai kūrė sprendimus šiuolaikinėms problemoms

2019 m. pabaigoje Vilniaus universiteto Teisės fakultetas (VU TF) kvietė ir ragino teisės studentus registruotis į tarptautinį projektą Law Without Walls (LWOW), kurio veiklos nei kiek nepristabdė net pasaulinė pandemija. Pirmą kartą šio projekto istorijoje projekte dalyvaujančių komandų parengtų projektų pristatymai vyko virtualiai, o ne gyvai. Kaip buvo skelbta 2020 m. balandžio 9 d. VU TF Facebook puslapyje, VU TF projekte LWOW šiais metais atstovavo net trys VU TF studentai, kurie maloniai sutiko pasidalinti savo prisiminimais ir įspūdžiais apie dalyvavimą projekte:

LWOW suteikė unikalią galimybę išbandyti su komanda sukurtas verslo idėjas ir įgyti startuolio kūrimo patirties. Projekto metu dirbdami kartu su Majamio, UCL ir Jorko universiteto studentais bandėme išspręsti mums organizatorių parengtą realią socialinę – teisinę problemą, susijusią su netikslios veido atpažinimo technologijos naudojimu nusikalstamų veikų tyrimuose ir baudžiamojo proceso metu teisme. Šiam tikslui pasiekti sukūrėme internetinės paslaugos prototipą „FaseIt“, kuris atlieka dvi funkcijas: 1) keičia veido atpažinimo technologijos produktų tikslumo standartus siūlydamas veido atpažinimo technologijų kūrėjams aukštos kokybės duomenų rinkinius ir 2) padeda asmenims, nepagrįstai įtariamiems nusikalstamos veikos padarymu dėl netikslios veido atpažinimo technologijos, suprasti, kaip ji yra naudojama, ir rasti reikiamus teisinius išteklius gynybai. Nors susitikimai su komanda bei kiti LWOW užsiėmimai (paskaitos, skirtos bendrųjų kompetencijų ar verslumo ugdymui) dėl laiko zonų skirtumų vyko naktimis Lietuvos laiku, šie nepatogumai nublanko prieš galimybę paskaitų metu susipažinti ir pabendrauti su pasaulinių įmonių atstovais, garsiais teisininkais bei įgyti kiekvienam perspektyviam teisininkui reikalingų tarpdisciplininių sugebėjimų ir žinių, kuriuos vėliau galima bus panaudoti praktikoje.

Justinas Drakšas, komandos FaseIt, laimėjusios 1-ąją vietą, narys

Projekto LWOW metu buvome suskirstyti tarpkultūrinėmis grupėmis ir sprendėme kiekvienai grupei paskirtą atitinkamą problemą, susijusią su socialinio teisingumo bei verslumo sektoriais bei ieškojome inovatyvaus ir realiai pritaikomo sprendimo. Mano komanda buvo sudaryta iš dalyvių, gyvenančių ir studijuojančių Australijoje bei Ispanijoje. Gilindamiesi į mūsų pagrindinę temą nusprendėme susikoncentruoti ties conflicting out problemos Australijoje ypatumais šeimos teisės, konkrečiau smurto artimoje aplinkoje, sferoje. Dėl mažo advokatų, teikiančių nemokamą pagalbą šiuo klausimu, skaičiaus, aukos neretai neturi priėmimo prie tinkamos teisinės pagalbos, nes smurtautojas susisiekia su teisininkais greičiau ir tokiu būdu dėl interesų konflikto padaro pagalbą aukoms neprieinamą. Šiame projekto LWOW etape, per kurį buvo nuotoliniu būdu vedami seminarai, ne tik buvo siekiama mums perteikti žinias, kaip sukurti inovatyvius ir realiai pritaikomus sprendinius iškeltoms problemoms spręsti, bet ir ugdyti mūsų kritinį mąstymą, sektoriaus pažinimą, problemos identifikavimo ir inovatyvaus sprendimo strategijų taikymą bei verslumą ir marketingo įgūdžius tuo pačiu gerinant darbo komandoje, lyderiavimo, mentorystės, komunikavimo, projekto valdymo ir bendradarbiavimo su klientais įgūdžius. Nors šie keturi mėnesiai buvo įtempti, visgi rezultatas vertas viso laiko ir darbo.

Emilija Valentinaitė, komandos Theria, laimėjusios kategoriją „Best Pitch“, narė

 

Džiaugiuosi man suteikta galimybe dalyvauti projekte LWOW ir tapti jo kuriamos bendruomenės dalimi. Projektas LWOW man asmeniškai davė daug daugiau negu tikėjausi, ne tik žinias apie teisines inovacijas ir teisinių paslaugų rinkos pokyčius, bet ir įgūdžius kurie leis ateityje kurti pokytį. Mane sužavėjo projektų dalyvių užsidegimas ir ryžtas, noras tobulėti. Mano komandą sudarė paskutinio kurso teisės studentas Phomolo iš Pietų Afrikos Respublikos, Ana iš Ispanijos, studijuojanti teisę ir tarptautinius santykius, bei komandos vadovė, advokatė Laura iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Su komanda viso projekto metu mes ieškojome sprendimo, kuris leistų teisės studentams bei neseniai studijas baigusiems asmenims pasikeisti patirtimis tarpusavyje. Projektas LWOW leido pažinti kitas kultūras, skirtingus požiūrius, buvo daug akimirkų, kurias smagu prisiminti, ypač kai mano kolegos atrado, kur yra Lietuva, ar bandė ištarti sunkius lietuviškus žodžius.

Agnė Smagurauskaitė, komandos Focus narė

2020 m. spalio mėnesį vis dar yra numatytas projekto LWOW uždaromasis renginys Majamio mieste, kuriame dalyvaus ir VU TF atstovaus Justinas, Emilija ir galbūt VU TF administracijos atstovai.