Pradžia > Naujienos > Profesorė, kuri įsimylėjo Lietuvą

Profesorė, kuri įsimylėjo Lietuvą

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

Šį pavasario semestrą Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai sėmėsi žinių  iš JAV Vakarų Virdžinijos Appalachian Teisės mokyklos profesorės Pricillos Harris. Ji atstovavo JAV „Core Fulbright Scholar” programai, kuri vykdoma daugiau nei šimte užsienio valstybių ir pasižymi siekiu vykdyti žinių bei įgūdžių mainus tarp JAV ir kitų valstybių. Priscilla Harris supažindino studentus su JAV teisine sistema, dėstė bylinėjimosi JAV bruožus bei Pasaulinę maisto teisę. Priežastis, dėl kurios dėstytoja pasirinko atstovauti programą Lietuvoje, buvo šalies teisinės sistemos raidos ypatumai, siejami su buvusiu priklausymu Sovietų Sąjungai. Anot Priscillos Harris, Lietuvos teisė kaip reikiant progresavo nuo Nepriklausomybės atkūrimo ir yra tarsi vartai į demokratiją Rytų Europoje.

Paklausta, kas sužavėjo Lietuvoje, profesorė atsako: „Aš įsimylėjau  šią šalį, žmones ir bulvinius blynus. Tiesą sakant, nenoriu išvažiuotiœ”. Priscilla Harris susipažino su Vilniaus senamiesčiu, Vilniaus katedra, o šokoladas Operos ir baleto teatre profesorė įvardino geriausiu pasaulyje. Dėstytoja nepamiršo aplankyti ir Lietuvos teismų – įspūdį jai paliko ir Lietuvos Aukščiausias Teismas, ir Lietuvos apeliacinis teismas. Taip pat Priscilla Harris nuoširdžiai  dėkoja  Vilniaus universiteto studentams ir dėstytojams, kurie padėjo jai pažinti šalį ir kurių dėka moteris prisimins Lietuvą kaip vieną gražiausių matytų valstybių.