Pradžia > Naujienos > Profesoriaus Jeremy Sarkin paskaitos

Profesoriaus Jeremy Sarkin paskaitos

2018 m. gegužės 17-22 dienomis Teisės fakulteto viešėjo garsus tarptautinės teisės profesorius Jeremy Sarkin, kuris šiuo metu dirba Lisabonos Nova universitete. Jis gegužės 17 dieną vedė seminarą doktorantams ir mokslininkams apie  tai, kaip aukštojo mokslo įstaigoms sukurti moksliniams tyrimams palankią aplinką, siekiant vykdyti pasaulinio lygio mokslinius tyrimus. Seminare buvo aptariamos priemonės, kurių turi imtis universitetai, kad paskatintų ir įgalintų fakulteto mokslininkus ir studentus vykdyti ir sėkmingai užbaigti mokslinius tyrimus. Taip pat buvo bendrai diskutuojama, ko reikia siekiant tapti sėkmingu ir produktyviu tyrėju: kokie asmeniniai įgūdžiai yra reikalingi siekiant tirti ir rašyti bei ką apima mokslinio rašymo procesas.

Gegužės 21 dieną profesorius skaitė paskaitą apie asmenų dingimo prevenciją ir kovos su priverstiniu asmenų dingimu teisinį reguliavimą. Jos metu įvertino Lietuvos nacionalinio reguliavimą ir pasidalino įžvalgomis, kaip šį reguliavimą reikėtų tobulinti siekiant, kad jis geriau atitiktų tarptautinius standartus. Paskaitoje dalyvavo ne tik VU TF studentai ir dėstytojai, bet ir teisininkai iš įvairių Lietuvos institucijų.