Pradžia > Naujienos > VU Teisės fakulteto dekanui prof. dr. T. Davuliui – Ukrainos teisės mokslų akademijos pripažinimas

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis sulaukė prestižinio įvertinimo Ukrainoje. Šios šalies nacionalinė teisės mokslų akademija išrinko T. Davulį akademijos užsienio nariu. Šis titulas suteikiamas mokslininkams už nuopelnus reikšmingai prisidedant prie Ukrainos teisinės sistemos kūrimo.

„Tikėdami mokslo tarptautiškumu, intensyviai plėtojame akademinius ryšius su Ukrainos mokslo ir studijų institucijomis. Esame įsteigę stipendijas Ukrainos studentams, todėl Lietuvoje studijuoja itin daug studentų iš įvairiausių Ukrainos regionų. Vykdome bendras magistrantūros programas, kartu rengiame vasaros mokyklas, organizuojame bendrus tyrimus teisės istorijos, konstitucinės teisės, Europos integracijos temomis. Pastaraisiais metais bendradarbiavimas išsiplėtė ir pasiekė institucinį lygmenį – dalyvaujame Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių organizacijų projektuose, kuriuose reformuojama Ukrainos teisinė sistema,  stiprinami Ukrainos teisinių institucijų gebėjimai”, – sakė T. Davulis. – „Tai ne tik mano ar Vilniaus universiteto Teisės fakulteto, tačiau ir visos Lietuvos teisininkų bendruomenės pripažinimas” – savo inauguracinėje kalboje pažymėjo Lietuvos mokslininkas.

Ukrainos nacionalinė teisės mokslų akademija, kurios pagrindinis tikslas – teisės mokslo kūrybinio potencialo didinimas, teisinės valstybės stiprinimas ir integracija,  vienija iškiliausius šios šalies teisės mokslininkus. Tikraisiais jos nariais (akademikais) yra 53 mokslų daktarai, o dar 93 mokslininkai turi  nario-korespondento statusą.