NOHA

NOHA – tarptautinė universitetų asociacija, kurios tikslas – stiprinti humanitarinės veiklos profesionalumą per švietimą ir mokymus, mokslinius tyrimus, publikacijas ir projektus. Tai akademinių institucijų tinklas, siekiantis suteikti akademinį požiūrį humanitarinėje veikloje taikomiems humanitariniams principams. NOHA siekia didinti humanitarinės veiklos profesionalumą ir humanitarinių paslaugų teikimo kokybę, prisideda plėtojant akademiškąją sritį, sudarančią galimybes jauniems ir jau praktikuojantiems mokslininkams giliau analizuoti humanitarinę veiklą.

NOHA ištakos – idėja, kad aukštojo mokslo institucijos per švietimą turi vaidinti lemiamą vaidmenį stiprinant profesionalumą teikiant humanitarinę pagalbą.

Vilniaus universitetas, atstovaujamas Teisės fakulteto, yra NOHA narys nuo 2008 m. Vilniaus universitetas, dalyvaudamas asociacijoje, suorganizavo vasaros mokyklą tarptautinės humanitarinės teisės tema, humanitarinės veiklos aktualijoms skirtą konferenciją, atliko keletą tyrimų, kiekvienais metais įgyvendina intensyvius kursus, nuolat siunčia dėstytojus ir studentus dalyvauti įvairiausiuose tarptautiniuose renginiuose, dalyvauja organizuojant renginius su kitais NOHA universitetais.

NOHA trumpai

  • Įsteigta 1993 m.
  • Vienija 12 Europos ir 5 pasaulinius universitetus partnerius
  • Jungtinė tarptautinės humanitarinės veiklos magistro programa
  • 4 teminės mokyklos ir intensyvūs kursai
  • Tarptautinės humanitarinės veiklos žurnalas
  • Per 150 profesorių ir dėstytojų
  • Per 3500 baigusių magistro programą ir aktyvių NOHA alumnų

NOHA Pavasario mokykla 2019 – vėl Vilniuje!

Dalyvaudamas tarptautinėje universitetų asociacijoje NOHA (Network on Humanitarian Action), Vilniaus universitetas jau 8-tą kartą šių metų gegužės 13-17 dienomis kartu su Luveno katalikiškuoju universitetu organizuoja pavasario mokyklą „NOHA Spring School in Humanitarian Action“. Humanitarinės veiklos pavasario mokykla yra skirti valstybės tarnautojams, tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, akademikams bei visiems besidomintiems šia sritimi. Mokymus anglų kalba ves NOHA universitetų dėstytojai ir geriausi humanitarinės veiklos specialistai.

Programa

NOHA pavasario mokyklos dalyviai gilinsis į su humanitarine veikla susijusias sritis: pagrindinius humanitarinės veiklos principus ir veikėjus, naujausius iššūkius humanitarinėje veikloje, tarptautinę humanitarinę teisę ir saugumo klausimus, psichologinį pasiruošimą humanitarinei veiklai, nevyriausybinių organizacijų veiklą, humanitarinės veiklos skaidrumą, SPHERE minimalių humanitarinių standartų įgyvendinimą, technologijų vystymosi įtaka humanitarinei veiklai, mokyklos metu taip pat bus organizuojami praktiniai mediacijos mokymai.

Data: 2019 m. gegužės 13-17 d.

Vieta: Vilniaus universitetas, Lietuva

Kalba: anglų

Registracija: http://nohanet.org/apply

Registracijos terminas: iki 2019 m. vasario 18 d.

Mokestis: EUR 500 (apima maitinimą ir apgyvendinimą hostelyje). Vietiniams dalyviams ir Vilniaus universiteto bendruomenei galimos nuolaidos iki 50%, esant motyvuotam prašymui.

Daugiau informacijos:

Lina Urbaitė

NOHA koordinatorė

noha@tf.vu.lt

NOHA – tai jau 25-ąsias veiklos metines minintis Europos universitetų tinklas, kurio tikslas – plėtoti švietimą humanitarinės veiklos srityje. Pirmiausia siekiama didinti profesionalumą ir humanitarinių paslaugų teikimo kokybę. Taip pat plėtojama NOHA akademijos sritis, apimanti įvairius profesinio rengimo, tobulinimosi kursus, ir NOHA tyrimų sritis, sudaranti galimybes jauniems ir jau praktikuojantiems mokslininkams atlikti gilesnę humanitarinės veiklos analizę.

Kontaktinė informacija

Lina Urbaitė – NOHA koordinatorė

Viešosios teisės katedra

el. p. noha@tf.vu.lt 

Naudinga

NOHA asociacijai jau 25