NOHA

NOHA – tarptautinė universitetų asociacija, kurios tikslas – stiprinti humanitarinės veiklos profesionalumą per švietimą ir mokymus, mokslinius tyrimus, publikacijas ir projektus. Tai akademinių institucijų tinklas, siekiantis suteikti akademinį požiūrį humanitarinėje veikloje taikomiems humanitariniams principams. NOHA siekia didinti humanitarinės veiklos profesionalumą ir humanitarinių paslaugų teikimo kokybę, prisideda plėtojant akademiškąją sritį, sudarančią galimybes jauniems ir jau praktikuojantiems mokslininkams giliau analizuoti humanitarinę veiklą.

NOHA ištakos – idėja, kad aukštojo mokslo institucijos per švietimą turi vaidinti lemiamą vaidmenį stiprinant profesionalumą teikiant humanitarinę pagalbą.

Vilniaus universitetas, atstovaujamas Teisės fakulteto, yra NOHA narys nuo 2008 m. Vilniaus universitetas, dalyvaudamas asociacijoje, suorganizavo vasaros mokyklą tarptautinės humanitarinės teisės tema, humanitarinės veiklos aktualijoms skirtą konferenciją, atliko keletą tyrimų, kiekvienais metais įgyvendina intensyvius kursus, nuolat siunčia dėstytojus ir studentus dalyvauti įvairiausiuose tarptautiniuose renginiuose, dalyvauja organizuojant renginius su kitais NOHA universitetais.

NOHA trumpai

  • Įsteigta 1993 m.
  • Vienija 12 Europos ir 5 pasaulinius universitetus partnerius
  • Jungtinė tarptautinės humanitarinės veiklos magistro programa
  • 4 teminės mokyklos ir intensyvūs kursai
  • Tarptautinės humanitarinės veiklos žurnalas
  • Per 150 profesorių ir dėstytojų
  • Per 3500 baigusių magistro programą ir aktyvių NOHA alumnų

NOHA Pavasario mokykla 2018 – vėl Vilniuje!


Nuo 2012 m. Vilniaus universitetas kasmet  kartu su NOHA universitetu partneriu organizuoja humanitarinės veiklos sričiai skirtas pavasario mokyklas. 2018 m. gegužės 14-18 d. ši pavasario mokykla bus organizuojama Vilniuje kartu su Varšuvos universitetu, minint narystės tarptautinėje universitetų asociacijoje NOHA 10-ąsias metines. Mokykloje seminarus anglų kalba ves NOHA universitetų dėstytojai ir humanitarinės veiklos praktikai, siekdami suteikti dalyviams platų požiūrį ir specializuotus įrankius, skirtus mokytis humanitarinės veiklos ir ją praktikuoti.

Tikslas. Pavasario mokykla siekiama mokyti humanitarinės veiklos darbuotojus, pristatant kritinį ir tarpdisciplininį požiūrį į humanitarinę veiklą. Mokymų metu suteikiamos žinios humanitarinės veiklos projektų vertinimui ir analizuojami naujausi humanitarinės veiklos iššūkiai.

Tikslinė grupė. Pavasario mokykla skirta valstybės tarnautojams, vietinių ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, studentams bei visiems norintiems atnaujinti ir įgyti naujų žinių apie humanitarinę veiklą.

Programa. NOHA pavasario mokyklos studentai gilinsis į su humanitarine veikla susijusias sritis: pagrindinius humanitarinės veiklos principus ir veikėjus, naujausius iššūkius humanitarinėje veikloje, tarptautinę humanitarinę teisę ir saugumo klausimus, įsidarbinimą ir psichologinį pasiruošimą humanitarinei veiklai, nevyriausybinių organizacijų veiklą, humanitarinės veiklos skaidrumą, SPHERE minimalių humanitarinių standartų įgyvendinimą, efektyvų humanitarinės veiklos valdymą ir logistiką, mokyklos metu taip pat bus organizuojami praktiniai mediacijos mokymai.

Kontaktinė informacija

Renata Vaišvilienė – NOHA programos direktorė

Lina Urbaitė – NOHA projekto vyr. specialistė

Viešosios teisės katedra

el. p. noha@tf.vu.lt 

Naudinga

NOHA asociacijai jau 25