Pradžia > Apie mus > Uždarosios akcinės bendrovės akcininko civilinė atsakomybė bendrovės kreditoriams, bendrovei ir kitiems akcininkams, 2016 > Uždarosios akcinės bendrovės akcininko civilinė atsakomybė bendrovės kreditoriams, bendrovei ir kitiems akcininkams, 2016

Autorė: Lina Mikalonienė

Šalių autonomijos principas suteikia uždarosios akcinės bendrovės akcininkui plačią diskreciją įgyvendinti dalyvio teises, o ribota atsakomybė apsaugo akcininką nuo bendrovės kreditorių reikalavimų pagal bendrovės prievoles. Tačiau akcininko veiksmų laisvė nėra absoliuti. Akcininkui draudžiama piktnaudžiauti įgyvendinant dalyvio teises ir naudojantis dalyvio statuso suteikiamomis galiomis. Akcininkui, pažeidusiam šį draudimą, gali kilti civilinė atsakomybė už nesąžiningai naudojantis dalyvio teisėmis (galiomis) padarytą kitiems asmenims – bendrovės kreditoriams, pačiai bendrovei ir kitiems jos akcininkams žalą. Monografijoje analizuojamos sąlygos, kurioms esant gali kilti uždarosios akcinės bendrovės akcininko civilinė atsakomybė skirtingiems subjektams, nagrinėjama tinkamo ieškovo nustatymo problematika, aptariamas akcininko piktnaudžiavimu padarytos žalos atlyginimas kitų civilinių teisių gynimo būdų kontekste, pažymimi teisės normų aiškinimo ir taikymo probleminiai aspektai, įvertinama reikšminga teismų praktika. Monografija skirta visiems besidomintiems šia aktualia ir problemiška bendrovių teisės sritimi.