Pradžia > Tarptautiniai ryšiai > Užsienio teisės centrai > Prancūzijos teisės centras

Prancūzijos teisės mokykla, įgyvendinama kartu su Paryžiaus Ouest – Nanterre La Défense universitetu

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto ir Paris Nanterre universiteto Teisės fakultetas, remiant Prancūzijos Respublikos ambasadai Lietuvoje, 2014-2015 m. įgyvendino Prancūzijos teisės mokyklos programą.

Nors programa orientuota į 3 – 4 kurso teisės studentus, siekiančius studijuoti teisės doktorantūroje Lietuvoje ir Prancūzijoje, tačiau ji naudinga žemesnių ir aukštesnių kursų teisės studentams, teisinio teksto vertimo specialybės studentams, jauniesiems teisininkams bei teisės tyrėjams ir praktikams, siekiantiems tobulinti kompetenciją, gilinti Prancūzijos bei Europos Sąjungos teisės teorines ir praktines žinias.

Programą minėtais metais sudarė 8 intensyvūs Prancūzijos ir Europos Sąjungos teisės mokymo kursai, t. y. pagrindiniai Prancūzijos ir Europos Sąjungos viešosios bei privatinės teisės dalykai, specialūs parengimo doktorantūros studijoms metodologijos seminarai. Mokymai vyko prancūzų kalba Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Aktyvus ir nuoseklus dalyvavimas programoje suteikė galimybę išskirtinėmis sąlygomis tobulinti prancūzų teisinės kalbos įgūdžius Prancūzų institute Lietuvoje.

Šiuo metu rengiama atnaujinta Prancūzijos teisės mokyklos programa, startuosianti 2022-2023 mokslo metais.

Pagal Prancūzijos teisės mokyklos programą papildomai studijavę ir sėkmingai į Paris Nanterre universiteto doktorantūros studijas įstoję Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventai:

• Gabrielė Taminskaitė-Kočiūnė

Disertacijos tema „Le principe de solidarité et son fonctionnement dans les systèmes juridiques des États-providence. Exemples de la France et de la Lituanie“.
Apginta 2022 m. Vadovai: prof. dr. Tomas Davulis & prof. dr. Éric Millard.

• Simona Vilkelytė

Disertacijos tema „Les aspects problématiques de l’harmonisation du droit de la succession a l’Union Européenne“.
Rengiama. Vadovai: prof. habil. dr. Valentinas Mikelėnas & prof. dr. Philippe Guez.