Pradžia > Renginiai > Paskaita „Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė”

Paskaita „Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė”

Laikas:2021 m. rugsėjo 29 d.,

13.00 — 15.00 val.

Vieta:VU Teisės fakultetas, 302 (L. Sapiegos) auditorija
Renginio kalba:Lietuvių

VU Teisės fakulteto partneris Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) dalyvauja fakulteto institucinio tutoriato programoje. Agentūros atstovai kviečia studentus į įvadinę paskaitą apie viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę.

Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertė Neringa Pažūsienė 2021 m. rugsėjo 29 d. skaitys paskaitą šiomis temomis:
  1. Kokie Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktai reglamentuoja VPSP – aktualios Europos Sąjungos direktyvos, Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostat) ir Europos viešosios ir privačios partnerystės kompetencijų centro (EPEC) vadovai, Lietuvos Respublikos įstatymai, lydintieji teisės aktai, viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros metodikos ir rekomendacijos.
  2. Apžvelgiamos VPSP formos: institucinė ir sutartinė partnerystės, valdžios ir privataus subjektų partnerystė (VŽPP) ir koncesija bei šių formų ypatumai, pagrindiniai skirtumai.
  3. Pateikiama informacija apie VPSP rengimo ir įgyvendinimo procesą tiek rengiant ir tvirtinant centrinės valdžios projektus, tiek ir vietos valdžios projektus.
  4. Pristatomos institucijos, dalyvaujančios rengiant VPSP, priimant sprendimus, vertinant, įgyvendinant VPSP ir jų funkcijos VPSP procese – Lietuvos Respublikos Seimas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Finansų ministerija, CPVA, savivaldybių tarybos ir kt.
  5. Trumpai pristatomi privataus subjekto atrankos proceso ypatumai, skirtumai tradicinių viešųjų pirkimų.
  6. Pristatoma, kokią įtaką valstybės fiskaliniams rodikliams turi Eurostato VPSP sutarčių statistinis vertinimas – kokie Eurostato reikalavimai taikomi VŽPP ir koncesijų projektams, kad sutartis neįtakotų valstybės/ savivaldybės biudžeto deficito.

_____

Renginyje gali dalyvauti tik studentai, turintys Galimybių pasus. Renginio metu privaloma dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis.