Pradžia > Naujienos > Atvira prieiga prie žurnalo „Teisė“ 103 tomo straipsnių

Atvira prieiga prie žurnalo „Teisė“ 103 tomo straipsnių

AUTORIUS: Mokslo ir inovacijų skyrius

Naujausiame žurnalo „Teisė” tome teorines ir praktines teisės problemas nagrinėja ne tik Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dėstytojai, doktorantai, bet ir teisėjai. Teisėjas dr. Egidijus Bieliūnas kviečia aktyviai diskusijai apie nusikalstamų veikų kvalifikavimo taisykles Lietuvoje bei kokios patirties galime pasisemti iš ES Teisingumo Teismo jurisprudencijos. Teisėjos Sigitos Taurienės straipsnyje susipažinsite su skolininkui ir kreditoriui įtvirtintomis priemonėmis, leidžiančiomis jiems apginti savo teises. Lekt. dr. Audrius Juozapavičius atskleidžia, kokios informacijos pagrindu yra (privalo būti) pradedamas ikiteisminis tyrimas. Lekt. dr. Julius Zaleskis supažindina su naujausiomis ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taisyklėmis ir pareigomis, kurios įneš pokyčių duomenų valdytojų, duomenų apsaugos priežiūros institucijų veikloje. Teisės aktualijų dalyje doc. dr. Rūta Bakševičienė kelia klausimą apie tai, koks dabar yra teisėkūros proceso reglamentavimo ir teisėkūros veiksmingumo santykis teisiniu ir sociologiniu požiūriu. Dokt. Airė Keturakienė nagrinėja teisės į vandenį pripažinimo, apibrėžimo ir apsaugos modelius, o dokt. Marija Markova kritiškai apžvelgia doktrinas, pagrindžiančias žinomų prekių ženklų apsaugą. Tiems, kam aktuali pacientų patirtos žalos atlyginimo tema, naudingas bus dokt. Monikos Morkūnaitės tyrimas. Dokt. Indra Burneikaitė tęsia istorinius tyrinėjimus apie tarpukario Lietuvos mokesčių teisę. Dokt. Vaidas Kontrimas dalinasi įžvalgomis, kaip nustatyti dėl nesąžiningos konkurencijos veiksmų negautą pelną.

Su žurnalo „Teisė“ 103 tomo atviros prieigos straipsniais susipažinti galite žurnalo internetinėje svetainėje.