Pradžia > Naujienos > Doc. dr. Vigita Vėbraitė lankėsi Tarptautinės procesualistų asociacijos konferencijoje

AUTORIUS: Doc. dr. Vigita Vėbraitė

Privatinės teisės katedros docentė Vigita Vėbraitė Kovo 16 – 17 dienomis dalyvavo kas dvejus metus rengiamoje Tarptautinės procesualistų asociacijos konferencijoje ir narių susirinkime. Šiemet konferencija vyko Austrijos sostinėje Vienoje, Austrijos Aukščiausiojo teismo rūmuose. Jos metu buvo diskutuojama apie ES Reglamento dėl nemokumo bylų naują redakciją, kuri bus pradėta taikyti nuo šių metų birželio 26 dienos. Be to, Europos teisės instituto vadovai pristatė bendro su UNIDROIT projekto, skirto sukurti bendrus Europos civilinio proceso principus, eigą, Europos Komisijos atstovai kalbėjo apie sunkumus keičiant ir tobulinant jau priimtus ES Reglamentus tarptautinio bylinėjimosi srityje. Taip pat susitikime mokslininkai iš Turkijos ir JAV pristatė iškylančias ir vis gilėjančias teismų nepriklausomumo ar galimybių taikyti tarptautinę teisę problemas šiose jurisdikcijose.