Pradžia > Naujienos > VU Teisės klinika sveikino gyventojus su Konstitucijos diena

VU Teisės klinika sveikino gyventojus su Konstitucijos diena

AUTORIUS: VU Teisės klinika

Vilniaus universiteto Teisės klinikos konsultantai sostinės gyventojams išdalino kelias dešimtis Lietuvos Respublikos konstitucijų. Tokiu būdu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į svarbiausią šalies įstatymą ir simboliškai paminėti jo priėmimo referendume dieną – spalio 25-ąją.

„Būdama Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą” dalimi, VU Teisės klinika siekia skatinti piliečių teisinį raštingumą, sujungti teisės studentų, dėstytojų bei kitų teisės profesionalų darbą visuomenės gerovei“, – teigė organizacijos direktorius Laurynas Totoraitis. – „Šia akcija pažymėjome Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo 25-metį, o drauge paskatinome gyventojus aktyviai naudotis savo konstitucinėmis teisėmis. Juk būtent Konstitucija yra teisinės valstybės pamatas, taigi, ir pagrindinis mūsų saugumo garantas.“

Konstitucijas dovanojo Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija.

VU Teisės klinika jau 19 metų teikia nemokamą teisinę pagalbą socialiai pažeidžiamiems asmenims, jauno verslo atstovams ir nevyriausybinėms organizacijoms. Klinikoje konsultuoja vyresniųjų kursų VU Teisės fakulteto studentai, padedami praktikos grupių kuratorių – žymių šalies advokatų, teisininkų, mokslo darbuotojų.

Nuo veiklos pradžios 1998 metais VU Teisės klinika teisinę pagalbą suteikė daugiau nei 55 tūkst. asmenų. Organizacijos indėlį kuriant pilietinę visuomenę ir teisinę valstybę yra įvertinusi Jos Ekscelencija Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

VU Teisės klinikos steigėjai – Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Ellex Valiunas“ bei Vilnius universiteto Studentų atstovybė. Dėkojame organizacijos globėjams „Lewben Group“ ir „Serenus“, mecenatams „Vilniaus prekyba“, „Telia“, „Strategic Staffing Solutions International“ ir „Orlen Lietuva“ bei kitiems rėmėjams už finansinę paramą prisidedant prie organizacijos gyvavimo.