Pradžia > Naujienos > VU TF doktorantai dalyvavo tarptautiniame seminare, skirtame moderniajai teisės metodologijai

Spalio 17-18 dienomis Paryžiaus Nantero universitete vyko Tarptautinio teisės doktorantūros tinklo kasmetinis seminaras. Šį kartą jis buvo skirtas teisės metodologijos klausimams ( angl. „Methodological Questions in Contemporary Law”). Kaip ir kiekvienais metais, seminare dalyvavo po tris doktorantus iš kiekvieno partnerio Teisės fakulteto bei sekcijas moderavo šių Teisės fakultetų mokslininkai.

VU TF Viešosios teisės katedros doktorantė Eimantė Šilvaitė Ex Post metodo taikymo galimybes teisės tyrimuose, ypač administracinėse bylose, susijusiose su ekonominėmis sankcijomis. Tos pačios katedros doktorantas Laurynas Balčiūnas skaitė pranešimą apie naujų metodų taikymą reglamentuojant bankų veiklą Fintech laikais. Privatinės teisės katedros doktorantė Agnė Selvestravičiūtė kalbėjo apie metodų įvairovę, reglamentuojant vis besikeičiančią vartotojų apsaugą.

Doktorantai iš kitų teisės fakultetų pristatė pranešimus įvairiomis temomis: nuo istorinio metodo naudos teisės tyrimuose iki teisės metodologijos reglamentauojant robotų civilinę atsakomybę ar gramatinio metodo svarbps teisėjų veikloje. Vieną seminaro sesiją moderavo VU TF Privatinės teisės katedros docentė Vigita Vėbraitė.

Seminaro programa

Kitas doktorantų seminaras 2020 metais turėtų vykti Lodzės universitete.

Kasmetinis doktorantų seminaras yra Tarptautinio teisės doktorantūros tinklo, įsteigto tarp Vilniaus universiteto, Frankfurto prie Maino J. W. Gėtės universiteto, Paryžiaus Nanterre universiteto ir Lodzės universiteto Teisės fakultetų, viena iš nuolatinių veiklų.