Pradžia > Naujienos > Fakulteto studentai puikiai pasirodė Europos darbo teisės konkurse „Hugo Sinzheimer Moot Court“ ir iškovojo 2-ąją vietą finale!

Fakulteto studentai puikiai pasirodė Europos darbo teisės konkurse „Hugo Sinzheimer Moot Court“ ir iškovojo 2-ąją vietą finale!

Šių metų birželio 24-25 dienomis Amsterdame vyko 1-asis Europos darbo teisės teismo proceso inscenizacijų konkursas „Hugo Sinzheimer Moot Court Competition“, skirtas gilinti ir tobulinti žinias darbo teisės ir užimtumo srityse. Šiemet konkursą organizavo Hugo Sinzheimer institutas.

Vilniaus universitetą šiame konkurse atstovavo Teisės fakulteto ketvirtakursiai Aistė Butvilaitė, Kornelija Jonuškaitė, Dainius Auštrevičius ir Žygimantas Maškevičius. Komandą rengė prof. dr. Daiva Petrylaitė.

Konkursą sudarė du etapai – rašytinė ir žodinė dalys. Vilniaus universiteto komanda turėjo per mėnesį parengti rašytinę dalį (ieškinį ir atsiliepimą į ieškinį), o vėliau, pasiruošti žodinei daliai. Pastaroji, nors ir pareikalavo didžiausių pastangų ir sukėlė streso, vis dėl to buvo pati įdomiausia bei smagiausia. Šių metų konkurse pateikta užduotis buvo susijusi su darbuotoju komandiravimu Europos Sąjungoje, vieningos Europos Sąjungos rinkos veikimu ir socialine darbo teisės dimensija.

Komanda laimėjo bylą prieš ieškovus dėl visų iškeltų reikalavimų, pateko į finalą, bendroje įskaitoje nusileido Olandų komandai, tačiau užėmė antrąją vietą! Komandos rašytinė dalis (ieškinys ir atsiliepimas) įvertinti trečiąją vietą. Žodinė dalis buvo vertinama individualiai. Šioje dalyje puikiai pasirodė ir pirmąją vietą užėmė Teisės fakulteto komandos narė Aistė Butvilaitė!

Teisės fakulteto studentai džiaugiasi laimėjimais ir nuoširdžiai dėkoja:

  • Daug ir nuoširdžiai su komanda dirbusiai trenerei prof. dr. Daivai Petrylaitei;
  • Už vertingus patarimus ir konsultacijas dr. Vidai Petrylaitei;
  • Vilniaus universiteto Teisės fakultetui už suteiktą galimybę dalyvauti konkurse ir jam atstovauti!