Pradžia > Apie mus > Baudžiamosios justicijos katedra > ŠVEDAS GINTARAS, Prof. habil. dr.
  • gintaras.svedas@tf.vu.lt
Profilio PDF

ŠVEDAS GINTARAS, Prof. habil. dr.

Pagrindinės mokslinių interesų, tyrimų ir ekspertinės sritys

Tarptautinė, Europos Sąjungos ir nacionalinė baudžiamoji teisė, bausmių skyrimas ir bausmių vykdymo teisė, tarptautinis teisinis bendradarbiavimas baudžiamosios teisės klausimais, baudžiamoji politika.

Išsilavinimas

• 2009 m. suteiktas habilituoto daktaro laipsnis, Teisės ir administravimo fakultetas, Lodzės universitetas (Lenkija).
  • 1993 m. suteiktas teisės daktaro laipsnis, Teisės fakultetas, Vilniaus universitetas.
  • 1989 m. įgytas teisės magistro laipsnis, Teisės fakultetas, Vilniaus universitetas.

Svarbiausios publikacijos

• Švedas, Gintaras. Lithuania. Amsterdam: Wolters Kluwer, 2022. 324 p. (IEL Criminal Law). Prieiga per internetą: <https://kluwerlawonline.com/EncyclopediaChapter/IEL+Criminal+Law/CRIM20220001>.
  • Švedas, Gintaras; Abramavičius, Armanas. Tendencies and problematical aspects of criminal liability of a legal person in Lithuania // Legal developments during 30 years of Lithuanian independence: overview of legal accomplishments and challenges in Lithuania / eds.: Gintaras Švedas; Donatas Murauskas. Cham: Springer, 2021. ISBN 9783030547820. eISBN 9783030547837. p. 299-315. DOI: 1007/978-3-030-54783-7_16.
  • Švedas, Gintaras. Prevention of Illicit Trade in Tobacco Products: Experience of Lithuania // In Celina Nowak (Ed.) Combatting Illicit Trade on the EU Border A Comparative Perspective / Springer, 2021, p. 107-151.

Daugiau publikacijų.

Projektai

• Nuo 2021 m. nacionalinis vadovas ir vykdytojas projekte ,,Įkalinimo alternatyvos postsovietinėse valstybėse“. Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba pagal paramą bendriems Lietuvos ir Lenkijos mokslo projektams (DAINA-2). Daugiau informacijos apie projektą.
  • 2021-2022 m. nacionalinis ekspertas Hercule projekte „Vertical and horizontal cooperation in combatting organized fraud in the EU”. Projektą finansavo Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF).
  • 2019-2022 m. vadovas ir ekspertas Lietuvos mokslo tarybos finansuotame projekte ,,Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso Specialiosios dalies sistemiškumo iššūkiai“ .

Narystė redakcinėse kolegijose

• Vyriausiasis redaktorius periodiniame moksliniame žurnale „VU mokslo darbai. Teisė”.
  • Redakcinės kolegijos narys moksliniame žurnale „New Journal of European Criminal Law“.
  • Redakcinės kolegijos narys moksliniame žurnale „European Polygraph“ (A. F. Modrzewski Krakow University, Poland).
  • Redakcinės kolegijos narys moksliniame žurnale „Štát a právo“ (angl. „State and law”) (Matej Bel Universitetas, Banská Bystrica, Slovakijos Respublika).
  • Redakcinės kolegijos narys moksliniame žurnale „Ius Novum”.

Mokslinė ir ekspertinė veikla

• Nuo 2019 m. Ukrainos Prezidento sudarytos Teisinės reformos darbo grupės narys, užsienio ekspertas.
  • Nuo 2013 m. Baudžiamojo kodekso priežiūros komisijos narys, Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija.
  • Nuo 2006 m. nacionalinis kontaktinis asmuo akademiniame tinkle “Europos baudžiamosios teisės akademinis tinklas” (European Criminal Law Academic Network (ECLAN)). Nuo 2018 m. ECLAN valdybos narys.

Apdovanojimai

• 2018 m. Vilniaus universiteto Rektoriaus apdovanojimas už geriausią mokslo taikomąjį darbą „Baudžiamojo kodekso bendrosios dalies vientisumo ir naujovių (su)derinimo iššūkiai”.
  • 2015 m. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“.
  • 2006 m. Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atminimo medalis.
  • 2006 m. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pasižymėjimo ženklas „Už pasiaukojamą tarnybą“.
  • 2004 m. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio Kryžius.
  • 2003 m. 1991 m. sausio 13-osios atminimo medalis.

Mokslo populiarinimas

Kalbos