Pradžia > Mokslas > PhD LAB (Teisinės sistemos tyrimų skyrius)

PhD LAB (Teisinės sistemos tyrimų skyrius)

PhD LAB yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto teisinės sistemos tyrimų padalinys, vykdantis teisinę ekspertinę ir konsultacinę veiklą su tikslu visuomenėje skleisti mokslines žinias taip siekiant teigiamo mokslo poveikio visuomeniniams, politiniams, teisiniams santykiams. PhD LAB buvo įsteigtas Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekano 2022 m. gegužės 3 d. dekretu.

Savo tikslų PhD LAB siekia skatinant doktorantų akademinę ir profesinę raidą per įvairias iniciatyvas ir veiklas, tokias kaip tyrimų projektai, dirbtuvės, seminarai ir konferencijos. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto PhD LAB siekia skatinti teisinius tyrimus, ypač sutelkiant dėmesį į realių pasaulio iššūkių sprendimą ir inovatyvių sprendimų paiešką. Padalinys taip pat skatina bendradarbiavimą tarp doktorantų ir kitų mokslininkų. PhD LAB organizuoja viešus renginius, bendrauja su politikos formuotojais ir bendradarbiauja su kitomis organizacijomis. Doktorantai, dalyvaujantys šiose projektuose, įgyja vertingos patirties atliekant tyrimus, analizuojant duomenis ir skleidžiant savo rezultatus įvairioms auditorijoms.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Teisinės sistemos tyrimų skyriaus (PhD Lab) nuostatai.

Uždaviniai

• Rinkti, sisteminti, analizuoti ir apibendrinti informaciją apie teisinio reguliavimo raidą ir planuojamus pakeitimus, teisinio reguliavimo aiškinimo ir taikymo praktiką, taip pat teisės mokslo doktriną ir suteikti prieigą prie šios informacijos Fakulteto nustatyta tvarka;
  • Rengti atsakymus į Fakulteto dekano ir (ar) prodekanų aprobuotus įvairių institucijų paklausimus, tarptautinių organizacijų ir institucijų klausimynus, parengti moksliniais tyrimo metodais pagrįstas išvadas, pateikiant argumentuotą teisinę poziciją iškeltais klausimais;
  • Pildyti Lietuvos teisės mokslui ir teisinės sistemos tobulinimui reikšmingus mokslinius klausimynus ir ataskaitas;
  • Rengti periodines naujausios Lietuvos ir užsienio valstybių teismų, Europos Žmogaus Teisių Teismo, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo ir, esant poreikiui, kitų tarptautinių teismų ar ginčų sprendimo institucijų praktikos apžvalgas ir apibendrinimus;
  • Periodiškai rengti ir skelbti komentarus aktualiais teisės klausimais mokslo populiarinimo spaudoje ir interneto svetainėse;
  • Koordinuoti „Tarptautinio teisės doktorantūros studijų tinklo“ („International Network of Doctoral Studies in Law“) veiklą Fakultete, organizuoti šio tinklo metines konferencijas ir rengti jų pagrindu sudaromus leidinius;
  • Organizuoti mokslinius, mokslinius – praktinius, mokslo populiarinimo ir švietimo renginius;
  • Vykdyti atliktų analizių, išvadų, apžvalgų ir apibendrinimų sklaidą nacionalinėje ir tarptautinėje erdvėje.

Nariai

Vadovas – asist. dr. Johanas Baltrimas.

Doktorantai: Jurgis Bartkus, Miranda Borusevičiūtė, Martynas Dobrovolskis, Justinas Drakšas, Eimantas Kadys, Kornelija Krutulytė, Ugnė Markevičiūtė, Goda Norvaišytė, Goda Strikaitė-Latušinskaja, Aurelija Šerniūtė.

Svarbiausios veiklos ir publikacijos

Informacija apie doktorantūros studijas.