Pradžia > Apie mus > Privatinės lyginamosios teisės mokslo centras > MIKELĖNAS VALENTINAS, Prof. habil. dr.
  • valentinas.mikelenas@tf.vu.lt
Profilio PDF

MIKELĖNAS VALENTINAS, Prof. habil. dr.

Pagrindinės mokslinių interesų, tyrimų ir ekspertinės sritys

Sutarčių teisė, deliktų teisė, civilinio proceso teisė, komercinis arbitražas, tarptautinė privatinė teisė, lyginamoji privatinė teisė.

Išsilavinimas

• 1995 m. suteiktas habilituoto daktaro laipsnis, Teisės fakultetas, Vilniaus universitetas.
  • 1982 m. įgytas teisės magistro laipsnis, Teisės fakultetas, Vilniaus universitetas.

Svarbiausios publikacijos

• Mikelėnas, Valentinas. A Lithuanian experience of Coronavirus and the law // Coronavirus and the law in Europe / edited by: Ewoud Hondius, Marta Santos Silva, Andrea Nicolussi, Pablo Salvador Coderch, Christiane Wendehorst, Fryderyk Zoll. Cambridge – Antwerp – Chicago : Intersentia Ltd, 2021. ISBN 9781839700828. p. 202-216.
  • Mikelėnas, Valentinas. The application of the Rome I and Rome II regulations in Lithuania // Rome I and Rome II in prctice / edited by Emmanuel Guinchard. Cambridge – Antverpen – Chicago : Intersentia, 2020. ISBN 9781780686714. p. 387-398.
  • Mikalonienė, Lina; Mikelėnas, Valentinas; Varapnickas, Tadas; Zemlytė, Eglė. Notarų civilinė atsakomybė : kolektyvinė monografija. Vilnius : Versus, 2019. 312 p. ISBN 9789955829270.

Daugiau publikacijų.

Projektai

• 2021-2022 m. nacionalinis ekspertas projekte „Study on the recognition of parenthood between Member States”. Projekto koordinatorius ir finansavimo šaltinis ICF, Europos Komisija.
  • 2019 m. nacionalinis ekspertas Tarptautiniame tyrimų projekte dėl piktnaudžiavimo derybine galia maisto tiekimo grandinėje. Projekto koordinatorius ir finansavimo šaltinis Balstogės universitetas Lenkijoje,
  • 2015-2018 m. vadovas projekto „Įmonių teisinių formų konvergencija ir divergencija: ar Lietuvos teisinis reguliavimas yra patrauklus tarptautiniame kontekste?”. Projektą finansuoja Lietuvos Mokslo Taryba.

Narystė redakcinėse kolegijose

• 2017-2020 m. sudarytojas moksliniame žurnale “Arbitražas: teorija ir praktika”.
  • Redakcinės kolegijos narys moksliniame žurnale ,,Review of European Private Law”.
  • Redakcinės kolegijos narys moksliniame žurnale „Teisės problemos“.

Mokslinė ir ekspertinė veikla

• „European Law Institute” steigėjas ir narys.
  • „International association of procedural law” narys.
  • „International Arbitration Institute” narys.
  • „International Council for Commercial Arbitration” narys.
  • „Freunde des Hamburger Max-Planck-Instituts für ausländisches und internationales Privatrechte” narys.
  • Civilinio kodekso priežiūros komiteto narys

Apdovanojimai

• 2003 m. Sausio 13-osios atminimo medalis.
  • 2003 m. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius.

Mokslo populiarinimas

Kalbos