Pradžia > Naujienos > Profesorius Vytautas Mizaras tapo Austrijos Garbės konsulu

Profesorius Vytautas Mizaras tapo Austrijos Garbės konsulu

AUTORIUS: VU TF

Gruodžio 1 d. į Austrijos Respublikos konsulato atidarymą Vilniuje atvykusius svečius pasitiko Austrijos Respublikos ambasadorius Lietuvai H. E. Johann Spitzer ir naujai paskirtas Austrijos Respublikos Garbės konsulas Lietuvai prof. Vytautas Mizaras.

Ambasadorius paklaustas, kodėl būtent prof. V. Mizarui atiteko šios svarbios ir atsakingos pareigos, atsakė, jog profesoriui šis titulas buvo paskirtas dėka jo neeilinių sugebėjimų ir daugybės nuoširdžių rekomendacijų, gautų iš ambasadoriaus asmeninio rato aukšto lygio kontaktų. Mes labai vertiname prof. V. Mizaro teisinę patirtį, jei kartais kada tektų ja pasinaudoti, sprendžiant konsulinius reikalus, susijusius su Austrijos piliečiais Lietuvoje. Tačiau naujasis konsulas mus žavi ne tik tuo, jog yra žinomas teisininkas ir teisėtyrininkas, bet ir savo visuomeniškumu. Profesorių 2015 m. Lietuvos Respublikos Prezidentė apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi už aktyvią veiklą teikiant nemokamą teisinę pagalbą žmogaus teisių gynimo klausimais. Ambasadorius nuoširdžiai padėkojo prof. Vytautui Mizarui (kuris, beje, puikiai kalba vokiškai) priėmus Austrijos Respublikos Garbės konsulo postą siekiant ginti Austrijos interesus.

Daugiau informacijos.

Nuotraukų autorius Augustas Didžgalvis