Pradžia > Renginiai > Seminaras „Doing research: university, you and writing process“

Seminaras „Doing research: university, you and writing process“

Laikas:2018 m. gegužės 17 d.,

16.00 — 18.00 val.

Vieta:VU Teisės fakulteto K. L. Sapiegos (302) auditorija
Renginio kalba:English

2018 m. gegužės 17 d. mokslininkus ir doktorantus kviečiame dalyvauti seminare „Doing research: university, you and writing process“. Seminarą ves Lisabonos Nova universiteto vizituojantis profesorius Jeremy Sarkin, kuris kvies kalbėti apie būtinybę aukštojo mokslo įstaigoms sukurti moksliniams tyrimams palankią aplinką, siekiant vykdyti pasaulinio lygio mokslinius tyrimus. Seminare bus aptariamos priemonės, kurių turi imtis universitetai, kad paskatintų ir įgalintų fakulteto mokslininkus ir studentus vykdyti ir sėkmingai užbaigti mokslinius tyrimus. Taip pat bus analizuojama, ko reikia siekiant tapti sėkmingu ir produktyviu tyrėju: kokie asmeniniai įgūdžiai yra reikalingi siekiant tirti ir rašyti bei ką apima mokslinio rašymo procesas.

Prof. J. Sarkin teisės magistro laipsnį įgijo Harvardo teisės mokykloje, socialinių mokslų daktaro laipsnį įgijo Pietų Afrikos Respublikoje lyginamosios ir tarptautinės teisės srityje. Jis taip pat yra praktikuojantis teisininkas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Pietų Afrikoje. Mokslininkas buvo pirmininkaujantis pranešėjas Jungtinių Tautų darbo grupėje dėl priverstinio asmenų dingimo, 2002-2003 metais dirbo Aukščiausiajame Pietų Afrikos teisme. Prof. J. Sarkin yra keliolikos mokslinių žurnalų redaktorius. Per savo mokslinę karjerą profesorius yra publikavęs 15 knygų ir daugiau nei 250 mokslinių straipsnių. Vienos reikšmingiausių išleistų knygų yra “Germany’s Genocide of the Herero” (2011); Reparations for Colonial Genocides (2009); Human Rights in African Prisons (2008); Reconciliation in Divided Societies: Finding Common Ground (2007); Carrots and Sticks: The TRC and the South African Amnesty Process (2004). Prof. J. Sarkin dėsto paskaitas ir vykdo mokslinius tyrimus įvairiomis temomis, tarp kurių tarptautinė teisė, pereinamojo laikotarpio teisingumo studijos, žmogaus teisių studijos. Nuo 2000 metų prof. J. Sarkin yra Teisingumo ir Susitaikymo Instituto valdybos narys.