Pradžia > Renginiai > Seminaras „ES autorių teisių reformos poveikis visuomenei”

Seminaras „ES autorių teisių reformos poveikis visuomenei”

Laikas:2019 m. kovo 01 d.,

10.00 — 13.30 val.

Vieta:M. Mažvydo biblioteka
Renginio kalba:lietuvių

Kontraversiškai vertinamos ES autorių teisių reformą numatančios direktyvos projektas keliauja į Europos Parlamentą galutiniam balsavimui. Šių metų vasario 13 d. buvo užbaigta trilogo (derybų tarp Europos Parlamento, Europos Tarybos (valstybių narių atstovų) ir Europos Komisijos) procedūra, kurios metu buvo suderintas direktyvos projekto tekstas, o vasario 20 d. valstybės narės Europos Taryboje balsavo už projektą. Taigi, liko paskutinis etapas – priėmimas Europos Parlamente.

2019 m. kovo 1 d., 10 val.-13.30 val. Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vyks seminaras apie artėjančią reformą. Direktyva turės įtakos visiems rinkos dalyviams: teisių turėtojams, naudotojams ir vartotojams. Pagrindinės temos, kurios bus aptariamos renginyje, susijusios su problemiškiausiais reformos klausimais:

• naujos pareigos interneto paslaugų teikėjams – interneto platformų valdytojams, skelbiantiems jų valdomose platformose autorių teisės saugomus objektus, ir to įtaka muzikos, filmų bei interneto platformų valdytojų industrijai;
  • autorių teisių reformos įtaka leidėjų industrijai;
  • autorių teisių apribojimų praplėtimas ir kompensacinių atlyginimų sistemos galimybės.

Seminarą organizuoja Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Europos intelektinės nuosavybės teisės ir privatinės teisės mokslo centras, bendradarbiaujant su advokatų kontora Ellex Valiunas, ES Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos leidėjų asociacija, Gretutinių teisių asociacija AGATA, Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Registracija el. paštu: grazvile@lla.lt