Pradžia > Renginiai > Aušros Dambrauskienės daktaro disertacijos gynimas

Aušros Dambrauskienės daktaro disertacijos gynimas

Laikas:2017 m. gruodžio 01 d.,

13.00 — 15.00 val.

Vieta:Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Kazimiero Leono Sapiegos (302) auditorija
Renginio kalba:lietuvių

2017 m. gruodžio 1 d. VU Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros doktorantė Aušra Dambrauskienė gins disertaciją „Ultima ratio principo įgyvendinimas kriminalizuojant veikas Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse“ socialinių mokslų srities, teisės mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacijoje sistemiškai analizuojamas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso Specialiojoje dalyje numatytų konkrečių nusikalstamų veikų (šmeižimo (BK 154 str.), radinio pasisavinimo (BK 185 str.), neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla (BK 202 str.), kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimo ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką (BK 206 str.), apgaulingo bei aplaidaus apskaitos tvarkymo (BK 222 ir 223 str.), nusikaltimų aplinkai (BK XXXVIII skyrius) ir piktnaudžiavimo (BK 228 str.) kriminalizacijos pagrįstumo ir tikslingumo klausimas ultima ratio principo įgyvendinimo aspektu, atsižvelgiant į kitų rūšių teisinės atsakomybės už šias veikas nustatymo ir taikymo galimybę. Tokiu būdu siekiama įvertinti valstybės vykdomą nusikalstamumo kontrolės veiklą ir rasti baudžiamosios politikos (ap)ribojimo priemones.

Disertaciją sudaro dvi dalys. Pirmojoje atskleidžiami ultima ratio principo teoriniai pagrindai, t. y. apibrėžiama ultima ratio principo esmė, turinys, nustatoma jo kilmė, konstatuojama teisinė reikšmė ir vieta baudžiamosios teisės principų sistemoje. Antrojoje – kompleksiškai nagrinėjamas tiriamų nusikalstamų veikų kriminalizacijos pagrįstumo ir tikslingumo klausimas – pirmiausia nustatomi bendrieji nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų, t. y. civilinės teisės pažeidimų, administracinių nusižengimų ir tarnybinių nusižengimų, atribojimo kriterijai, po to atskleidžiamos pagrindinės problemos atribojant analizuojamas nusikalstamas veikas nuo kitų teisės pažeidimų, aiškinant šių nusikalstamų veikų sudėties požymius, analizuojama teismų praktika šiais klausimais, nurodomos pagrindinės tendencijos, nacionalinė teisė lyginama su panašiu teisiniu reguliavimu užsienio valstybėse, jų teismų praktika, doktrina.

Kviečiame susipažinti su daktaro disertacija.