Pradžia > Naujienos > Apdovanotas privatinės teisės katedros profesorius ir konstitucinio teismo teisėjas Vytautas Mizaras

Austrijos Respublikos nacionalinės dienos proga buvo apdovanotas VU Teisės fakulteto privatinės teisės katedros profesorius ir Konstitucinio teismo teisėjas Vytautas Mizaras. Austrijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Yvonne Tončić-Sorinj prof. dr. V. Mizarui įteikė garbingą Austrijos valstybės apdovanojimą – ordiną „Sidabrinis garbės ženklas už nuopelnus Austrijos Respublikai“.

Prof. dr. V. Mizaras 2016-2021 m.  buvo Austrijos Respublikos garbės konsulu, o vėliau tapo Konstitucinio Teismo teisėju. Būnant garbės konsulu, jis siekė padėti Lietuvoje gyvenantiems ar laikinai esantiems Austrijos Respublikos piliečiams, atliko konsulinius veiksmus, prisidėjo prie Austrijos kultūros ir verslo viešinimo Lietuvoje.

Garbingą apdovanojimą skiria Austrijos Respublika, taip pagerbdama valstybei nusipelniusius asmenis. Gavėjus atrenka vyriausybė, o apdovanojimus paskiria Austrijos prezidentas.

Sveikiname profesorių!

Valdo Kopūsto nuotr.