Pradžia > Naujienos > Doc. dr. Ilona Michailovič ir studentė Ugnė Jakaitytė laimėjo Lietuvos mokslo tarybos konkursą vasaros praktikai

VU teisės fakulteto doc. dr. Ilona Michailovič ir III-o kurso studentė Ugnė Jakaitytė laimėjo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) konkursą vasaros praktikai, kurios metu bus atliekamas tyrimas „Terapinės jurisprudencijos iššūkiai Lietuvos baudžiamojoje justicijoje: kaltininko ir nukentėjusio asmens susitaikymas“.

Projektu siekiama ištirti, ar kaltininko ir nukentėjusio asmens susitaikymo kaip mediacijos elementų turintis institutas padeda įgyvendinti terapinės jurisprudencijos idėjas baudžiamojoje justicijoje. Projekto metu bus analizuojami naujausi užsienio moksliniai šaltiniai susiję su terapine jurisprudencija baudžiamojoje justicijoje bei atliekama pastarųjų penkerių metų baudžiamųjų bylų sprendimų, kuriuose taikytas BK 38 straipsnis (atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės kaltininkui ir nukentėjusiam asmeniui susitaikius) analizė.

Tyrimo eigoje planuojama suformuoti išvadas ir pateikti rekomendacijas, kurios prisidėtų sprendžiant kaltininko ir nukentėjusio asmens susitaikymo kaip mediacijos elementų turinčio instituto tobulinimo baudžiamojoje justicijoje problematiką per terapinės jurisprudencijos prizmę. Projekto vykdymo laikotarpis liepos–rugpjūčio mėn.

Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba, finansavimo sutarties Nr. S-SV-23-135