Pradžia > Naujienos > Įvyko tradicinis Kovo 11-ajai paminėti skirtas renginys

Įvyko tradicinis Kovo 11-ajai paminėti skirtas renginys

Kovo 8 d. VU Teisės fakultete įvyko tradicinis, korp! Iustitia organizuojamas interaktyvus Nepriklausomos valstybės atstatymo aktui skirtas renginys „1990 m. kovo 11 d. aktas kovų dėl nepriklausomybės perspektyvoje“, kurį pasveikino prodekanė doc. dr. Vigita Vėbraitė ir dėstytojas signataras prof. dr. Jonas Prapiestis.

Pirmąją renginio dalį sudarė trumpi pranešimai, kuriuos skaitė du fakulteto mokslininkai: doc. dr. Indrė Isokaitė-Valužė ir doc. dr. Vaidotas Vaičaitis, bei Istorijos instituto mokslininkas doc. dr. Česlovas Laurinavičius. Pranešimuose 1990 m. kovo 11-osios aktas buvo analizuotas iš tarptautinės teisės, konstitucinės teisės ir istorijos perspektyvų.

Antroje interaktyvioje renginio dalyje studentai turėjo išspręsti nepriklausomybę paskelbti norinčiai tautai kylančius iššūkius: pateikti teisinius argumentus, pagrindžiančius menamos tautos nepriklausomybės paskelbimą ir jo teisėtumą. Iš viso dalyvavo devynios komandos, o trys geriausios buvo apdovanotos VU Teisės fakulteto ir Signatarų klubo įsteigtais prizais. Šiemet geriausiai pasirodė VU teisės studentų komanda „civitai“ (Gustė Gudaitytė, Martyna Bacevičiūtė, Jogailė Glinskytė). Antrąją vietą pelnė komanda „Politėja“ (Guoda Kamarauskaitė, Austėja Jančiauskaitė, Gaudencija Januškaitė). Trečiąją vietą užėmė „Magistralė“ (Smiltė Dzimidavičiūtė, Adrija Čerškutė, Aistė Daugytė). Renginį moderavo korp! Iustitia junijorė Elžbieta Radušytė.

Kovo 11-osios minėjimas – tai tradicinis renginys, kurį nuo 2013 metų organizuoja VU Teisės fakulteto studentų korporacija „Iustitia“ kartu su Viešosios teisės katedra. Norėdami daugiau sužinoti apie korporacijos veiklą, galite rasti informacijos Facebook puslapyje. Šioje paskyroje kovo 11 d. bus patalpinti renginio pranešimų įrašai.