Pradžia > Naujienos > Lietuvos Aukščiausiasis Teismas apdovanojo geriausius 2017 metų teisės magistro darbų autorius

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas apdovanojo geriausius 2017 metų teisės magistro darbų autorius

AUTORIUS: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų, akademinės bendruomenės atstovų ir kitų žymių teisininkų aplodismentai skambėjo geriausiems 2017 metų teisės magistro darbų autoriams. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė geriausių baigiamųjų darbų trejetuką, kuriame pirmoji vieta atiteko Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventei – Agnei Selvestravičiūtei.

Pasak daikto kokybės garantijų sutarčių teisėje taikymo problematiką nagrinėjusios teisininkės, rašyti šį darbą jai buvo labai įdomi patirtis. „Džiaugiuosi, kad po pristatyto pranešimo tarp renginio dalyvių kilo diskusijos, taip pat džiaugiuosi suteikta galimybe pristatyti savo atliktus mokslinius tyrimus iškiliausiems Lietuvos teisės mokslininkams ir praktikams, kurie teigiamai įvertino mano padarytas išvadas. Tikiuosi, kad ateityje pavyks šią temą plėtoti toliau,“ – teigė nugalėtoja. Atsakydama, kas paskatino pasirinkti tokią sudėtingą temą, Agnė pažymėjo, kad universitete studijuojant dalyką „Prievolių teisė“, kurios metu net kelias savaites buvo nagrinėjama tema apie daikto kokybės garantiją, liko daug neatsakytų klausimų, todėl buvo įdomu giliau paanalizuoti šį institutą, ir ką galima padaryti su dabartiniu teisiniu reguliavimu.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus, pasveikinęs susirinkusiuosius, pasidžiaugė, kad magistro darbų konkursui pateiktuose darbuose atsispindi ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika. „Dėkoju kiekvienam dalyviui, kad ryžotės sudalyvauti šiame konkurse ir kad savo pateiktuose darbuose stengėtės įvertinti mokslo ir teismų praktikos darną, suartinti teisės praktiką su teisės mokslu“, – pabrėžė kasacinio teismo vadovas.

Pasak renginį moderavusios konkurso vertinimo komisijos narės, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos Dalios Vasarienės, visi iš universitetų atrinkti darbai yra išskirtiniai ir verti geriausiųjų vardo. Į absolventus kreipdamasis Vilniaus universiteto Teisės fakulteto  dekanas Tomas Davulis pažymėjo, kad šiam konkursui pateikti darbai ir jų autoriai yra ateities mokslininkai, galintys spręsti sudėtingas problemas aukštame lygyje. „Lietuvoje trūksta teisinio diskurso ir trūksta žmonių, kurie kvestionuotų tiesas, keltų diskusiją. Tam reikia pasitikėjimo savimi, smalsumo, kuris vestų žmogų į priekį,“ – mintimis dalijosi dekanas. Pasak Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto prodekanės Dovilės Gailiūtės, „tiek universitetuose aukščiausiais balais įvertinti darbai, tiek šio konkurso komisijos puikiai įvertinti darbai bus pagrindas siekti aukštumų profesinėje veikloje“. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto atstovo Pauliaus Astromskio, – „šis konkursas yra paskata studentams nesustoti ir tęsti pradėtus darbus. Tai yra impulsas nesustoti mokytis, nesustoti dirbti, ir nebijoti kvestionuoti to, ką kiti yra jau padarę“, – pabrėžė mokslininkas.

Antrąją vietą šiame konkurse užėmė Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto absolventė Daiva Mencaitė, pristačiusi civilinės teisės srities darbą „Individualūs ir išvestiniai akcininkų ieškiniai vadovų civilinės atsakomybės bylose“. Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto absolventui Tomui Versekėnui, kuris rašė darbą tema – „Kibernetinių nusikaltimų sąvoka ir sistema“. Apdovanojimų renginio metu pranešimus pagal parengtus darbus pristatė minėti pirmosios ir antrosios vietų laureatai, taip pat Vytauto Didžiojo universiteto absolventė Giedrė Vanagienė, nagrinėjusi temą „Ar LR BK 1891 straipsnyje numatyta norma dėl neteisėto praturtėjimo neprieštarauja baudžiamosios teisės specialiesiems principams?“.

Geriausių 2017 metų teisės mokslų magistrų darbų konkurse dalyvavo 14 baigiamųjų darbų autorių. Kiekvienas universitetas atrinko po 4-5 geriausius studentų kūrinius. Baigiamuosius studentų darbus vertino komisija, sudaryta  iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir universitetų atstovų.

Informaciją parengė Dovilė Bružaitė, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.