Pradžia > Naujienos > Mokestinio ginčo inscenizacijos laimėtojai – VU Teisės fakulteto studentai

Mokestinio ginčo inscenizacijos laimėtojai – VU Teisės fakulteto studentai

Vasario 28 d. jau trečią kartą įvyko „PwC“ ir Mokestinių ginčų komisijos prie LRV organizuojama Mokestinio ginčo inscenizacija. „PwC“ įsteigta 1000 EUR stipendija ir galimybė stebėti realų mokestinį ginčą atiteko Mokesčių mokėtoją atstovavusiai komandai – VU Teisės fakulteto V kurso studentams Taurui Diubai ir Edgarui Augūnui.

Šiais metais renginio finaliniame etape dalyvavo net 3 studentų komandos, atstovavusios mokesčių mokėtoją bei mokesčių administratorių, o trečioji komanda prisijungė prie Mokestinių ginčų komisijos kaip vertintojai. Mokestinis ginčas buvo itin įtemptas ir parodė ne tik studentų sukauptas technines žinias, bet ir viešojo kalbėjimo įgūdžius, o laimėtojai buvo išrinkti vieno balso persvara.

Po renginio laimėtojai neslėpė, kad įtampos viso renginio metu tikrai netrūko, o priešininkų komanda buvo labai stipriai pasiruošusi: „Komisija atliko kritinį vaidmenį – užvedant ant kelio, vedant į diskusiją. Ruošiantis inscenizacijai, „PwC“ kuratoriai tikrai padėjo ir suteikė rekomendacijų. Taip pat milžiniškas ačiū VMI konsultantams ir VMI įsitraukimui. Ateityje norėtume pamatyti dar tokių renginių ir kuo didesnį studentų įsitraukimą“.

Mokesčių administratorių atstovavo neseniai MRU Teisės bakalaurą baigusi Marija Jurgelevič ir VU Teisės magistrantūros studentas Dmitrij Mačugin. Kaip pastebėjo MGK atstovai, šis duetas išsiskyrė ypatinga komandine dvasia: vienam pritrūkus argumentų, kitas tuoj pat įsijungdavo į diskusiją ir pratęsdavo mintį: „Renginys viršijo lūkesčius, reikėjo praktiškai iš naujo gilinti teisines žinias kitoje teisės šakoje. Mes gavome realios patirties, naudingų kontaktų ir sustiprinome savo kaip komandos ryšį“.

VU Teisės fakulteto IV kurso studentų Andriaus Klimo ir Ravilio Vilčinskio komandai teko nelengva užduotis – atstovauti ginčų komisiją ir prisidėti prie sprendimo, kas laimės ginčą. Kaip pastebėjo Andrius, „su silpnomis teorinėmis žiniomis tikrai negalima kalbėti apie praktiką. Ir ši inscenizacija tik patvirtina, jog tai, ko išmoksti universitete, yra reikalinga. Nes be teorinių pagrindų – nė žingsnio“.

Mokestinio ginčo inscenizacija yra bendras „PwC“, Mokestinių ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės projektas, prie kurio šiais metais prisijungė ir Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos, VU Teisės fakultetas ir Mykolo Romerio Teisės mokykla. Konkurse gali dalyvauti visi studentai. „PwC“ sudaryta komisija iš pateiktų paraiškų atrenka dvi komandas laimėtojas, kurios dalyvauja mokestiniame ginče ir varžosi dėl pagrindinio prizo. Finaliniame renginyje dalyvauja Mokestinių ginčų komisijos prie LRV, VMI ir „PwC“ atstovai, nusprendžiantys, kuri komanda laimėjo tiek mokestinį ginčą, tiek konkursą.