Pradžia > Naujienos > Pradėtas tarpdisciplininių renginių ciklas Prancūzijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga

2022 m. vasario 11 d. įvyko tarpdisciplininė diskusija klimato kaitos ir teisingumo klausimais. Diskusijos dalyvius pasveikino Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas, Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje J.E. ponia Alix Everard. Kviestiniai diskusijos svečiai: p. A. Banevičius, doc. dr. J. Kažys, MdC dr. I. Michallet, dr. D. Šorytė – mokslininkai bei ekspertai, atstovaujantys klimatologijos, klimato kaitos teisės, aplinkos psichologijos ir filosofijos, komunikacijos, Europos Sąjungos politikos sritims. Diskusiją vedė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Prancūzijos teisės centro vadovė dr. Gintarė Tamašauskaitė-Janickė.

Šia diskusija pradėtas Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Prancūzijos teisės centro, bendradarbiaujant su Prancūzijos ambasada Lietuvoje, organizuojamas tarpdisciplininių renginių ciklas Prancūzijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kontekste, skirtas diskutuoti, stiprinti akademinį bei mokslinį universitetinį bendradarbiavimą.

Programa lietuvių kalba

Diskusijos įrašas lietuvių kalba

Diskusijos įrašas prancūzų kalba

_____

Discussion interdisciplinaire : « Transition écologique : changement climatique et justice »

La discussion interdisciplinaire sur le changement climatique et justice a eu lieu le 11 février 2022 .

Prof. Dr. Rimvydas PETRAUSKAS, Recteur de l’Université de Vilnius, et Madame Alix EVERARD, S. Exc. Ambassadrice de France en Lituanie ont souhaité les bienvenues à tous les participants de la discussion. Monsieur Airidas BANEVIČIUS, Doc. Dr. Justas KAŽYS, MdC Dr. Isabelle MICHALLET, Dr. Dovilė ŠORYTĖ – les chercheurs et experts invités de la discussion – représentent les domaines de la climatologie générale, du droit de changement climatique, psychologie et philosophie d’environnement, de la politique de l’Union européenne. La discussion est animée par Dr. Gintarė TAMAŠAUSKAITĖ-JANICKĖ, Cheffe du Centre du Droit Français de la Faculté du Droit, Université de Vilnius.

Cette première discussion ouvre le cycle des évenements interdisciplinaires dans le contexte de la Présidence française du Conseil de l’Union européenne en 2022 organisé par le Centre du Droit Français de la Faculté de Droit de l’Université de Vilnius en collaboration avec l’Ambasade de France en Lituanie pour discuter,  renforcer la coopération académique et de recherche universitaire.

Programme (version française)

Programme (version lituanienne)

Enregistrement de la discussion (version lituanienne)