Pradžia > Naujienos > Skelbiami rinkimai į laisvą vietą VU Senate

Skelbiami rinkimai į laisvą vietą VU Senate

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto rinkimų komisija informuoja, kad prasideda Vilniaus universiteto Senato nario rinkimai į laisvą vietą Vilniaus universiteto Senate. Rinkimai vyks Vilniaus universiteto Teisės fakultete vadovaujantis Vilniaus universiteto statutu bei Vilniaus universiteto Senato patvirtintu Senato narių rinkimų tvarkos aprašu. Rinkimus Vilniaus universiteto Teisės fakultete vykdys Teisės fakulteto rinkimų komisija.

Informuojame, kad kandidatų dalyvauti šiuose rinkimuose iškėlimas Teisės fakultete vyks nuo 2023 metų spalio 5 d. 9 valandos iki spalio 17 d. 15 valandos.

Vadovaujantis Vilniaus universiteto Senato patvirtintu Senato narių rinkimų tvarkos aprašu, teisę kelti kandidatus į Senato narius turi kiekvienas rinkėjas, iškeldamas savo ar kito rinkėjo kandidatūrą. Jei keliama ne savo, o kito rinkėjo kandidatūra, ji gali būti iškelta tik esant jo sutikimui. Toks sutikimas turi būti išreikštas raštu.

Rinkėjais yra Vilniaus universiteto statuto 12 straipsnio 4 dalies reikalavimus atitinkantys dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai, dirbantys Universitete pagal neterminuotas darbo sutartis arba dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai ne trumpiau kaip 3 metus nepertraukiamai dirbantys Universitete pagal terminuotas darbo sutartis ne mažiau kaip 1/2 Universiteto teisės aktuose nustatytos darbo laiko normos (ne mažiau kaip pusę etato).  Kandidatai keliami pateikiant laisvos formos raštą; kai keliama kito asmens kandidatūra, turi būti pateiktas ir jo sutikimas raštu, kuris gali būti išreikštas kaip atskiras raštas arba kaip įrašas rašte iškelti jo kandidatūrą.

Kandidatai į laisvą Vilniaus universiteto Senato nario vietą keliami Teisės fakultete kreipiantis raštu į Vilniaus universiteto Teisės fakulteto rinkimų komisiją (Saulėtekio al. 9 – I rūmai, 10222 Vilnius, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, 306 kabinetas).

2023 m. spalio 23–31 dienomis nuo 9 iki 17 valandos vyks Teisės fakultete iškeltų ir įregistruotų kandidatų į Senato nario vietą agitacinis laikotarpis ir debatai Teisės fakulteto rinkimų komisijos nurodytose patalpose (apie jas bus informuojama Vilniaus universiteto Teisės fakulteto interneto svetainėje).

Senato nario rinkimai (balsavimas) Teisės fakultete vyks 2023 m. lapkričio 13–14 dienomis nuo 9 val.  iki 17 val. Balsuojama bus Teisės fakultete, fakulteto rinkimų komisijos nurodytose patalpose (apie jas bus informuojama Vilniaus universiteto Teisės fakulteto interneto svetainėje).

Išankstinis balsavimas rinkimuose vyks 2023 m. lapkričio 6–7 dienomis nuo 9 val. iki 17 val. Balsuojama bus Teisės fakultete, fakulteto rinkimų komisijos nurodytose patalpose (apie jas bus informuojama Vilniaus universiteto Teisės fakulteto interneto svetainėje).

Kilus papildomiems klausimams, maloniai prašome kreiptis į Teisės fakulteto rinkimų komisijos pirmininkę Eleną Masnevaitę (elena.masnevaite@tf.vu.lt).