Pradžia > Naujienos > Studentai dalyvavo Hugo Sinzheimer konkurse

Studentai dalyvavo Hugo Sinzheimer konkurse

AUTORIUS: Eglė Kurelaitytė

VU Teisės fakulteto komanda (Eglė Burbaitė, Simona Čeikutė, Neringa Vanjūtė ir Agnė Ganytė) birželio 15-18 dienomis kartu su kitų stipriausių darbo teisėje Europos universitetų komandomis dalyvavo kasmetiniame teismo inscenizacijų konkurse Hugo Sinzheimer Moot, kuris šiemet vyko Aarhus mieste Danijoje.

Studentai sprendė kompleksinį kazusą susijusį su verslo perdavimu, darbuotojų teisėmis esant verslo perdavimui, darbuotojų lygiateisiško traktavimo (ne diskriminacijos) problemomis. Pagal prieš konkursą parengtą  ieškinį ir atsiliepimą į ieškinį reikėjo apginti ieškovo ir atsakovo pozicijas improvizuoto teismo proceso metu. Studentus vertino žymūs darbo teisės mokslininkai ir praktikai –  Dr. Jean-Michel Servais, Jesper Svenningsen,  Dr. Ronald Beltzer, Dr. Manfred Weiss. Ketvirtfinalyje Teises fakulteto komanda susitiko su Danų ir Europos (jungtine keleto universitetų) komanda. Ši galimybė studentams leido netik pasitikrinti savo teorines žinias, bet ir išbandyti save rungiantis su kitų Europos universitetų studentais. Tokia unikali patirtis neabejotinai pravers ir tolesnėje teisinėje karjeroje.

Studentai dėkoja Teisės fakultetui, o ypatingai juos rengusioms trenerėms prof. dr. Daivai Petrylaite ir dr. Vidai Petrylaitei už nuoširdų ir kantrų darbą ruošiantis konkursui bei palaikymą. Konkursas ir trenerių suteiktos žinios neabejotinai paskatins dar labiau domėtis darbo teise ateityje.

Hugo Sinzheimer Moot – kasmetinis teismo inscenizacijų konkursas, skirtas darbo teisei, kurį organizuoja Amsterdamo universiteto Teisės mokykla. Konkursas skiriamas darbo teisės mokslininkui, darbo teisės kūrėjui Hugo Sinzheimer atminti.