Pradžia > Naujienos > LR Krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsakymai į studentų klausimus

LR Krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsakymai į studentų klausimus

Spalio 25 d. VU Teisės fakultete lankėsi Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Jis dalyvavo VU TF dekano Haroldo Šinkūno paskaitoje, kurios klausėsi renginyje ,,Studentas vienai dienai” dalyvavę moksleiviai bei Teisės fakulteto studentai. Paskaitos dalyviai turėjo progą užduoti ministrui įvairių klausimų apie Lietuvos krašto gynybą, saugumą ir dabartinę Lietuvos ir pasaulio politinę situaciją.

Kokia Jūsų nuomonė apie H. Daktaro bausmės iki gyvos galvos palikimą?

Nusikaltimai teisme įrodyti, nuosprendis skirtas.

Ar pats atlikote karinę tarnybą?

Atlikau 1983 – 1985 m., kai buvau studentas prievarta mobilizuotas į sovietų armiją. 1990 – 1991 m. buvau KAD savanoriu, o 1993 -1995 m. buvau savanorių pajėgose, suteiktas LK leitinanto laipsnis ( Lietuvos Prezidento dekretu) ir kartu tuo metu buvau VDU doktorantas.

Ką manote apie Celofaną ir jo sukurtą partiją?

Daugelį marginalų, kaip ir šį, nelaikau būtinu švaistyti laiką ir kitiems rekomenduoju. Apie juos tegul galvoja teisėsauga.

Ar manote, kad konservatoriai prarado šansą (dėl įvairių skandalų) kitais metais būti išrinkti kaip pirmoji partija į seimą?

Nemanau.

Kaip manote, kodėl Donald’as Trump’as sugeba vis daugiau rinkėjų palenkti į savo pusę?

Trump‘as atspindi dalies JAV rinkėjų nuotaikas, norą izoliuotis nuo Europos problemų.

Kaip manote, ar visi vyrai, būdami fiziškai sveiki, privalo atlikti karinę tarnybą, net jei jie studijuoja?

Taip. Tam valstybė turi sudaryti sąlygas. Teisinius būdus mes pasiūlysime.

Ar tikrai didžiosios NATO šalys gins Baltijos kraštą jei agresorius įžengtų į mūsų žemes? Iš istorijos žinome, jog Tautų Sąjunga vykdė labai atlaidžią politiką.

Tikrai. Tai ne Tautų Lyga.

Koks mano efektyvumas, kaip kario, būtų, jeigu aš nenoriu tarnauti kariuomenėje? Nejaugi tai turi būti būtina?

Kariuomenė suteikia būtinus kariui pradinius įgūdžius. Charakteriui taip pat.

Ką manote apie Igną Vėgėlę?

Silpnas politikas.

Ar Lietuvai reikia valstybinio lėktuvo?

Reikia.

Kaip manote, ar monarchijos šiais laikais 👍ar 👎?

Europos Sąjungos ir NATO šalių dalis yra monarchijos. Tuo viskas ir pasakyta.

Ar reikėtų įteisinti slėptuvių įrengimą statant naujus pastatus?

Reikėtų.

Kokia buvo Lietuvos reakcija vasara į Prigožno trumpą pasipriešinimą Rusijai?

Pirmiausia tai nebuvo „Prigožino pasipriešinimas Rusijai“. Antra, tai buvo ginčų dėl karo vedimo metodų rezultatas.

Kokiom priemonėm skatintumėt jaunuolius tapti savanoriais? Ar šauktinių reformoje bus numatomi kažkokie griežtinimai, ar atvirkščiai mažinami kriterijai?

Sveikatos kriterijus atrankai išliks. O savanoriai po 6 tarnybos mėn. gaus profesionalo atlyginimą.

Ukrainos kare labai svarbūs tapo dronai, ar Lietuva atsižvelgia į tai darydama pirkimus?

Taip, atsižvelgia.

Ką manote apie Valdo Tutkaus kandidatūrą į Lietuvos prezidentus?

Nieko nemanau apie V. Tutkaus kandidatūrą. Yra ir daugiau kandidatų apie kuriuos negalvoju. Galvoti reikia apie tuos, kurie pretenduoja ne tik dalyvauti, bet ir patekti į antrą turą.

Kas laimės rinkimus?

Žinosim po rinkimų.