Pradžia > Naujienos > Suomija akcentuoja mokslo ir verslo bendradarbiavimo svarbą

Suomija akcentuoja mokslo ir verslo bendradarbiavimo svarbą

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

Suomijos gerovės visuomenės pagrindas – švietimo sistema, siūlanti lygias galimybes visiems asmenims, nepriklausomai nuo ekonominės padėties, kultūrinės aplinkos, kalbos ir kitų aplinkybių. Suomija taip pat yra Europos lyderė universitetų-verslo bendradarbiavimo srityje. Šalyje laikomasi nuostatos, kad toks bendradarbiavimas atlieka esminį vaidmenį kuriant klestinčią visuomenę, todėl yra paplitęs tarp skirtingų verslo formų ir mokslo institucijų. Birželio 13 d. Suomijos ambasada kartu su „AirFaas” pakvietė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto atstovus aptarti būsimo bendradarbiavimo galimybių.

AirFaas: Jei jūs turite produktą, mes turime gamyklą

AirFaas” – Suomijos kompanija, kuri DIGITALEUROPE renginyje „Masters of Digital” buvo pripažinta laimėtoja. Kaip turinčiai potencialą ateityje tapti Europos technologijų milžine, apdovanojimą renginio metu jai įteikė Europos komisarė Mariya Gabriel. 

Kas užtikrina sėkmingą novatoriškos gamyklos veiklą? 

Keletą dienų iki „AirFaas” pirmojo iš globalaus pristatymo renginių ciklo Suomijos ambasadoje Vilniuje, kompanijos vadovas dalyvavo Estijoje vykusiame  „Industry 4.0 in Practice” renginyje. Tarptautinės konferencijos metu buvo kalbama ir apie verslo-mokslo bendradarbiavimo svarbą bei ateities perspektyvas. „Pastaraisiais metais į universitetų-verslo bendradarbiavimą, kurio lyderiai Suomijoje tradiciškai yra technikos universitetai, taip pat įsitraukė ir „platesnio profilio” universitetai. Sakydamas „platesnio profilio”, turiu omenyje universitetus, kurie didžiausią dėmesį skiria socialiniams mokslams. Kaip ir vykstant bet kokiam esminiam pokyčiui, egzistuoja iššūkiai, susiję su perėjimu prie  „Industry 4.0” modelio, ir kartais šie iššūkiai yra susiję būtent su socialiniais mokslais, pavyzdžiui, duomenų apsaugos klausimais (kurių ratas ženkliai išsiplečia integruojant naujas sistemas), muitinės procedūromis, mokesčių procedūromis, kurios įvairiose šalyse yra skirtingos, ir kt. Todėl socialinių mokslų ir ypač teisės vaidmuo yra nepaprastai svarbus”, – sako Blomstedt.

Suomių kompanijos vadovas, turintis Helsinkio technikos universiteto (dabar Aalto universitetas) pramonės vadybos ir mechanikos inžinerijos mokslų magistro laipsnį, 2010 m. Suomijoje pripažintas Metų jaunuoju verslininku sako, kad ateities inovatyvių gamyklų kūrimo pagrindas yra … žmonės: „Šviesių, jaunų protų, turinčių skirtingą išsilavinimą pritraukimas ir ne susikoncentravimas tik į tuos, kurie studijavo arba studijuoja technikos universitetuose, yra būtinas. „AirFaas” per mūsų motininę kompaniją „Combi Works” turi ilgametę patirtį, sukauptą nuo 1980 m., ir per pastaruosius metus į plėtrą investavo keletą milijonų eurų. Mes manome ir siunčiame žinutę pasauliui, kad Industry 5.0. (ir sakydamas Industry 5.0., aš turiu omenyje Faas „factory as a service) reikės skirtingų sričių specialistų, turinčių skirtingą išsilavinimą ir dirbančių skirtingose srityse. Viliamės, kad AirFaas” ir mokslo bendradarbiavimas Lietuvoje gali prasidėti per bendrus projektus su Vilniaus universiteto Teisės fakultetu, – sako Blomstedt. 

Bendradarbiavimui pritaria ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis: „Verslo ir moderniųjų technologijų bendradarbiavime fakultetas mato jo mokslinio potencialo panaudojimo galimybes. Galime ne tik spręsti atskirų subjektų teisinės atitikties klausimus, tačiau ir padėti tobulinti teisinę bazę – VU TF jau aktyviai dalyvavo Ūkio ministerijos inicijuotame naujojo inovacijų įstatymo rengime.”