Pradžia > Naujienos > Dr. Donato Murausko vizitas Krokuvos universitete

Dr. Donato Murausko vizitas Krokuvos universitete

AUTORIUS: Lekt. dr. Donatas Murauskas

VU TF lektorius dr. Donatas Murauskas 2017 m. gegužės 8-12 dienomis lankėsi Krokuvos universitete (Jagiellonian University) Lenkijoje. Vizito metu D. Murauskas vedė paskaitas Krokuvos universiteto studentams, kurių metu apžvelgė subsidiarumo principo taikymo ypatumus Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikoje bei kai kurias naujesnes šio teismo bylas.

Apsilankymo metu lektorius taip pat rusų kalba vedė paskaitą Krokuvos universitete studijuojantiems teisės bei filologijos studentams ir doktorantams, kurioje aptarė EŽTT sprendimų vykdymo problematiką neseniai šiame universitete pradėtoje vizituojančių dėstytojų paskaitų serijoje „Apie teisę rusų kalba“.

Lekt. D. Murauskas taip pat dalyvavo Krokuvos universiteto teisės teorijos ir politikos mokslų tyrėjų organizuotoje mokslinėje diskusijoje apie teorinius ir praktinius valstybių vykdomos kalbų politikos ypatumus. Diskusijos metu buvo aptarta sudėtinga valstybių vykdomos kalbų politikos problematika, apimanti tiek vertybinius, su valstybių nacionaliniu identitetu susijusius, tiek neutralius, į efektyvumą nukreiptus kalbos teisinį reguliavimą lemiančius argumentus.

Vizito metu užmegzti ryšiai leidžia tikėtis, kad ir toliau bus tęsiamas bendradarbiavimas su Krokuvos universiteto tyrėjais.