Pradžia > Naujienos > VU Mokslo skatinimo fondas finansuos Teisės fakulteto projektą

VU Mokslo skatinimo fondas finansuos Teisės fakulteto projektą

VU Teisės fakulteto dr. Neringos Gaubienės projektas „Skaitmeninės technologijos teismo sprendimų vykdymo procese: prototipinių modelių analizė“ tapo VU Mokslo skatinimo fondo konkurso Jaunųjų mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinių idėjų projektams finansuoti laimėtojas.

Šiuo tarpdisciplininiu tyrimu bus siekiama išnagrinėti dirbtinio intelekto, blokų grandinių ir kitų skaitmeninių technologijų funkcionalumą ir pritaikomumą teismų sprendimų vykdymo efektyvumo didinimui. Mokslinis naujų technologijų įvertinimas, jų specifiškumo ir taikymo gairių nubrėžimas bei naujų teisės praktikos standartų kūrimas tampa ypatingai svarbiu uždaviniu šiuolaikiniam teisės mokslui. Išsprendus  šio projekto uždavinius, bus parengta išsami galimybių studija su konkrečiomis rekomendacijomis skaitmeninių technologijų panaudojimui teismo sprendimų vykdymo procese.

Šį tarpdisciplininį projektą vykdys dviejų VU kamieninių akademinių padalinių (VU Teisės fakulteto ir Matematiko ir informatikos fakulteto) aukštos kvalifikacijos jaunieji mokslininkai bendradarbiaudami su Lietuvos antstolių rūmais ir inovatyvius sprendimus siūlančia įmone DIPtech.

Pagrindinė projekto tyrėja  yra dr. Neringa Gaubienė (VU TF), ir pagrindinis vykdytojas – doc. dr. Linas Petkevičius (VU MIF).

Projektas bus įgyvendinamas 2023 – 2024 m. Jis priskiriamas pagrindinei 2023 m. VU Teisės fakulteto mokslo tiriamųjų darbų krypčiai – „Krizių ir darnaus vystymosi bei skaitmeninių technologijų iššūkiai teisinei sistemai“.