Pradžia > Naujienos > VU Teisės fakultete svečiavosi Lodzės universiteto mokslininkas

VU Teisės fakultete svečiavosi Lodzės universiteto mokslininkas

Šiandien VU Teisės fakultete lankėsi Lodzės universiteto Teisės ir administravimo fakulteto mokslininkas dr. Tomasz Banach. Svečias skaitė studentams paskaitą „Nerašytinė Romos Respublikos Konstitucija“.

Paskaitoje, kurią organizavo doc. dr. Indrė Isokaitė-Valužė, dr. T. Banach pristatė Romos respublikos valdymo formas, rašytinės ir nerašytinės konstitucijos sampratą, su studentais diskutavo apie valdymo sistemas (monarchiją, aristokratiją, demokratiją) ir nagrinėjo kitų reikšmingų romėnų viešosios teisės sąvokų reikšmę bei jų įtaką vėliau susikuriant šiuolaikinėms valstybėms. Tarp pristatytų įdomių minčių mokslininkas pabrėžė, kad legitimi konstitucija negali būti sukurta ad hoc nesiremiant praeitimi – tradicijomis, morale, papročiais.