Pradžia > Naujienos > VU Teisės fakulteto atstovės dalyvavo tarptautinėje konferencijoje

VU Teisės fakulteto atstovės dalyvavo tarptautinėje konferencijoje

Koimbros universiteto Teisės fakultete gegužės 2-3 d. vyko teisės filosofijos konferencija „Konstitucinė sąmonė ir teisės autonomija“, kurioje dalyvavo Lenkijos–Lietuvos projekto DAINA „Konstitucinė sąmonė kaip diskurso krizės ir demokratijos trūkumo Europos Sąjungoje šalinimo priemonė“ vadovė prof. dr. Skirgailė Žalimienė ir mokslininkės prof. dr. Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė bei doc. dr. Vygantė Milašiūtė.

VU Teisės fakulteto atstovės pristatė ne mažiau svarbius minėtame projekte nagrinėtus konstitucinio patriotizmo ir jo vertinimo galimybes konstitucinės sąmonės įtakojamame nacionaliniame bei virš-nacionaliniame lygmenyse, ypač skiriant dėmesį Europos diskursui bei Europos Sąjungos instituciniam kontekstui.

Šios konferencijos metu buvo siūloma: kuo atviriau nagrinėti tokias problemas kaip konstitucinis pozityvizmas ir neo-pozityvizmas; galimybė išplėsti konstitucinę sąmonę į dinaminio konstitucijos aiškinimo praktikas ir toliau plėtoti sukonstruotų tapatybių perspektyvos naratyvą.