Pradžia > Naujienos > Nemokamą teisinę pagalbą teikianti VU Teisės klinika kviečia atlikti praktiką

Nemokamą teisinę pagalbą teikianti VU Teisės klinika kviečia atlikti praktiką

Vilniaus universiteto, Vilniaus universiteto Studentų atstovybės bei advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ įsteigta Vilniaus universiteto Teisės klinika šiemet mini veiklos 25-metį. Nevyriausybinė organizacija apjungia teisinės pagalbos teikimą labiau pažeidžiamiems visuomenės nariams, būsimų teisininkų praktikos įgūdžių lavinimą bei teisinį švietimą.

Per 25-erius veiklos metus VU Teisės klinika suteikė apie 100 000 nemokamų teisinių konsultacijų, praktinių įgūdžių išmokė apie 500 Vilniaus universiteto studentų.

VU Teisės klinikos paslaugomis naudojasi Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gyventojai, kurie neturi galimybių kreiptis mokamos teisinės pagalbos. Teikiamos konsultacijos įvairiais klausimais, tačiau dažniausiai patariama asmenims susiduriantiems su šeimos, paveldėjimo, sutarčių, darbo teisės problemomis. Nuo 2017 metų įstaiga teikia valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą.

Kas pusę metų VU Teisės klinika vykdo studentų atrankas, kurių metu prie komandos prisijungia apie 15 VU Teisės fakulteto studentų, norinčių atlikti profesinę praktiką. Atranka susideda iš trijų etapų: registracijos, praktinių uždavinių sprendimo bei motyvacinio pokalbio. „Studentai yra mūsų varomoji jėga. Vien pernai padėjome 5311 žmonių ir tą padarė 21 tais metais praktiką atlikęs studentas. Tai didžiulis praktikantų darbas dėl kilnaus tikslo ir savo profesinio tobulėjimo“, – sako VU Teisės klinikos direktorė Viktorija Medžiaušaitė.

Praktika VU Teisės klinikoje yra visiškai pritaikoma prie studijų tvarkaraščio ir suteikia išskirtinę galimybę studentams išbandyti save visose teisės srityse, patiems rengti įvairius procesinius dokumentus bei tiesiogiai teikti teisines konsultacijas. „Praktikos metu man labiausiai patiko galimybė bendrauti su žmogumi akis į akį. Jaučiau, kad galiu padėti ir mano žinios yra naudingai pritaikomos“, – teigia VU Teisės klinikos konsultantas Karolis.

Atlikti praktiką VU Teisės klinikoje gali visi III-V kursų Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai. Šiuo metu vykdoma studentų atranka tęsiasi iki rugsėjo 3 d. Nuoroda į registracijos formą: www.teisesklinika.lt/studentams/