Pradžia > Naujienos > VU Teisės klinika teikia teisinę pagalbą ukrainiečiams Lietuvoje

VU Teisės klinika teikia teisinę pagalbą ukrainiečiams Lietuvoje

Nemokama teisinė pagalba ukrainiečiams Lietuvoje

Vilniaus universiteto Teisės klinika teikia nemokamą pirminę teisinę pagalbą visiems Lietuvoje gyvenantiems asmenims. Pirminė teisinė pagalba, tai – teisinė konsultacija, raštų valstybės ar savivaldybių institucijoms rengimas, pagalba pildant prašymus antrinei teisinei pagalbai (valstybės garantuojamam advokatui), kai kurių nesudėtingų teismo procesinių dokumentų rengimas. Teikiame pagalbą šeimos, paveldėjimo, darbo, sutarčių, nekilnojamojo turto bei kitais klausimais. Teisinę pagalbą teikia Vilniaus universiteto Teisės fakulteto vyresniųjų kursų studentai, jiems padeda ir konsultacijų kokybę užtikrina profesionalūs teisininkai. Konsultacijas teikiame lietuvių, anglų, rusų kalbomis.

Reaguodami į karą Ukrainoje bei siekdami padėti į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams taip pat galime:

• Suteikti pirminę informaciją apie buvimo Lietuvoje sąlygas;
  • Padėti užpildyti reikiamus Migracijos departamentui teikiamus dokumentus, pasidaryti priedų kopijas;
  • Suteikti kitų pagalbą teikiančių organizacijų ir valstybės institucijų kontaktus;
  • Suteikti kitą pirminę teisinę pagalbą Lietuvos teisės ribose.

Teisinę pagalbą teikiame šiais būdais:

• Elektroniniu paštu, užduokite klausimą siunčiant elektroninį laišką adresu ukraina@teisesklinika.lt;
  • Telefonu, skambinant karštąja linija, skirta ukrainiečiams, +370 623 26 041 (darbo dienomis 10:00-18:00)
  • Gyvai, mūsų ofise adresu Vilniaus g. 25, Vilnius (iš anksto užsiregistravus), registracijos forma čia: https://teisesklinika.lt/registracija/.

Apgailestaujame, tačiau konsultacijas rusų kalba teikiančių studentų skaičius ribotas, todėl, jei klausimas skubus, o laikų konsultacijai rusų kalba artimiausiu metu nėra, prašome klausimus rusų kalba užduoti el.paštu (ukraina@teisesklinika.lt). Atkreipiame dėmesį, kad esant poreikiui galime susitarti dėl skubių konsultacijų, konsultacijų registracijos formoje nenurodytais laikais, kitos papildomos pagalbos – informuokite el.paštu ir mūsų konsultantai su jumis susisieks (ukraina@teisesklinika.lt).