Pradžia > Naujienos > Vyko projekto „Diena su teisėju“ finalinis renginys

Vyko projekto „Diena su teisėju“ finalinis renginys

Gruodžio 13 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko finalinis projekto „Diena su teisėju 2018“ renginys, kurio metu buvo apdovanoti geriausi ir kūrybiškiausi projekto dalyvių video klipai tema: „Lietuvos teismams 100“. Jubiliejinio, penktus metus iš eilės vykstančio, projekto metu apžvelgtos šalies teismų istorinės ir ateities perspektyvos – daugiau kaip pusšimtis studentų domėjosi, kaip per pastarąjį amžių keitėsi Lietuvos teismai bei juose dirbantys teisininkai.

Jauni žmonės, kurie dėka šio projekto lankosi teismuose, gali rasti motyvaciją sau. Projekto metu įgauta patirtis naudinga turimoms žinioms praplėsti, taip pat renkantis, kokią teisės kryptį pasirinkti ateityje. Be jokios abejonės naudos dalyvauti šiame projekte turi ir teisėjai – teisėjai supranta, kad dalinantis patirtimi yra auginamas pasitikėjimas ir pagarba profesijai“, – pabrėžė A. Valantinas.

Studentų darbus vertino ir favoritus išrinko profesionali komisija: šalyje žinomi žurnalistai, komunikacijos ekspertai, teisės srities profesionalai bei meno ir kultūros atstovai. Savo nominuotų darbų autoriams skyrę asmeninius prizus – vizitą į televiziją arba teismo rūmus, istorinius muziejus, kvietimus į kultūrinius renginius.

Už geriausius darbus buvo apdovanoti šie VU Teisės fakulteto studentai:

 Už teisėjų muzikinio skonio atskleidimą – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentės Laura Putnaitė ir Vita Dvarionaitė. Komisijos narė dainininkė Monika Liu.

 Už tikro teismo darbo atskleidimą – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentės Laura Putnaitė ir Vita Dvarionaitė. Komisijos narys Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkas Marijus Kursevičius.

 Už istoriją prieš 100 metų ir montažo profesionalumą  – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentės Goda Radzevičiūtė ir Agnė Narmontaitė. Komisijos narė LRT žurnalistė Eglė Daugėlaitė.

 

Iš viso projekte „Diena su teisėju 2018“ šiemet dalyvavo 60 Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto teisės ir žurnalistikos studentų, kurie apsilankė 11-oje šalies teismų bei susitiko su 30 teisėjų.

Su geriausiais video klipais „Lietuvos teismams 100“ galite susipažinti čia.