Pradžia > Praktika, darbas > Lietuvos Respublikos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose

Lietuvos Respublikos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose

Skelbimas patalpintas 2022 m. sausio 5 d.

Lietuvos Respublikos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (toliau – Misija) kviečia Lietuvos Respublikos piliečius ir lietuvių kalbą mokančius Europos Sąjungos ir NATO šalių piliečius atlikti praktiką Misijoje, kurios metu būtų suteikiama galimybė pasisemti praktinių žinių, reikalingų darbui tarptautinių santykių srityje, pagilinti žinias apie Jungtinių Tautų sistemos veiklą, susipažinti su atstovavimo Lietuvai šioje organizacijoje specifika, įgyti daugiašalės diplomatijos patirties.

Reikalavimai ir sąlygos atlikti praktiką Misijoje

Atlikti praktiką priimami Lietuvos Respublikos piliečiai arba lietuvių kalbą mokantys Europos Sąjungos ir NATO šalių piliečiai, baigę ne mažiau kaip antrąjį aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų kursą, magistrantūros ir doktorantūros studentai, taip pat aukštųjų mokyklų absolventai, baigę aukštąsias mokyklas ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki praktikos pradžios.

Praktikos trukmė – ne trumpesnė negu keturios savaitės, bet ne ilgesnė nei šeši mėnesiai.

Praktikos metu studentai ir absolventai neįdarbinami, jiems nėra mokamas darbo užmokestis.

Su praktikos Misijoje atlikimu susijusių transporto, apgyvendinimo, pragyvenimo, gyvybės, sveikatos, civilinės atsakomybės ir kitokio draudimo išlaidų Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (toliau – Ministerija) ir/ar Misija neapmoka. Ministerija ir/ar Misija neteikia konsultacijų draudimo, kelionės, apgyvendinimo, pragyvenimo ir kitais klausimais.

Studentas ar absolventas, pageidaujantis atlikti praktiką Misijoje, ne vėliau kaip likus 6 savaitėms iki praktikos pradžios raštu kreipiasi į Ministerijos Personalo departamentą (el. p. pd@urm.ltegle.slapsiene@urm.lt) arba tiesiogiai į Misiją (el. p. lithuaniaun@un.orgmisija.jt@urm.ltdangira.west@urm.lt), prašydamas sudaryti galimybę atlikti praktiką. Prašyme nurodoma, kodėl pageidaujama atlikti praktiką, aukštosios mokyklos, kurioje studijuojama ar kuri buvo baigta, pavadinimas, specialybė ir kursas, pageidaujamas praktikos atlikimo laikas ir trukmė.