Pradžia > Apie mus > Asmens teisės į civilinės bylos išnagrinėjimą per protingą laiką įgyvendinimo sąlygos, 2016 > Asmens teisės į civilinės bylos išnagrinėjimą per protingą laiką įgyvendinimo sąlygos, 2016
PDF

Autoriai: A. Brazdeikis, V. Nekrošius, R. Simaitis, V. Vėbraitė

Ši studija yra parengta Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkų mokslinio tyrimo, kurį finansavo Lietuvos mokslo taryba, metu ir skirta visapusiškai išnagrinėti sąlygas, kurios padeda įgyvendinti asmens teisę į civilinės bylos išnagrinėjimą per protingą laiką. Atsižvelgiant į ribotą mokslinio projekto laiką bei turimas tiek žmogiškąsias, tiek finansines galimybes, studijoje apsiribota išimtinai ginčo teisenos analize, nenagrinėjant nei ypatingosios teisenos, nei vykdymo proceso, nei tarptautinio ir ES civilinio proceso nuostatų. Studiją sudaro dvi svarbiausios dalys: pirmoji skirta teismų institucinės sistemos funkcionavimo efektyvumo analizei; antroje dalyje analizuojamos procesinės prielaidos išnagrinėti civilines bylas per protingą laiką. Kaip papildoma knygos dalis yra įtraukta užsienio autorių jų valstybėse esamos padėties analizė.