Pradžia > Renginiai > Disertacijos „Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos tikslinės finansinės ribojamosios priemonės: poreikis užtikrinti teisę į teisingą procesą“ gynimas

Laikas:2021 m. gegužės 24 d.,

13.00 — 15.00 val.

Vieta:Microsoft Teams platforma
Renginio kalba:Lietuvių

Gegužės 24 d. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros doktorantė Viltė Kristina Steponėnaitė eksternu gins disertaciją „Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos tikslinės finansinės ribojamosios priemonės: poreikis užtikrinti teisę į teisingą procesą“. Disertacija rengta Vilniaus universiteto Teisės fakultete.

Disertacijoje pateikiama Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos skiriamų tikslinių finansinių ribojamųjų priemonių samprata ir mokslinis šių priemonių pobūdžio pagrindimas, įrodomas poreikis užtikrinti teisę į teisingą procesą ir pateikiamos tyrimo metu nustatytos esminių teisės į teisingą procesą garantijų užtikrinimo peržiūrint šias priemones Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos peržiūros mechanizmuose problemos. Pirmiausia apibrėžiama Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos skiriamų tikslinių finansinių ribojamųjų priemonių sąvoka ir nurodomi jų požymiai bei ypatumai, kuriuos lemia skirtingi jas skiriantys subjektai, taip pat pagrindžiama, kodėl šios priemonės priskirtinos baudžiamosioms priemonėms. Toliau disertacijoje atskleidžiama, kodėl ir kokiais standartais vadovaujantis Jungtinių Tautų skiriamų tikslinių finansinių ribojamųjų priemonių adresatams privalo būti užtikrinamos teisės į teisingą procesą garantijos, aptariamos Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos skiriamų tikslinių finansinių ribojamųjų priemonių peržiūros procedūros Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos koordinavimo centre, Ombudsmeno biure ir Europos Sąjungos Teisingumo Teisme ir atskleidžiamos esminių teisės į teisingą procesą garantijų užtikrinimo šiuose peržiūros mechanizmuose problemos.

Disertacija

Disertacijos gynimas vyks čia.