Pradžia > Renginiai > Disertacijos „Privalomosios mediacijos civiliniuose ginčuose ir teisės į teisminę gynybą santykio problemos“ gynimas

Laikas:2021 m. gegužės 25 d.,

13.00 — 15.00 val.

Vieta:Microsoft Teams platform
Renginio kalba:Lietuvių

Gegužės 25 d. VU TF Privatinės teisės katedros doktorantė Miglė Žukauskaitė-Tatorė ginsis disertaciją „Privalomosios mediacijos civiliniuose ginčuose ir teisės į teisminę gynybą santykio problemos“. Disertacija rengta Vilniaus universiteto Teisės fakultete, atliekant individualius tyrimus Makso Planko procesinės teisės institute (Liuksemburgas) bei Gento universitete (Belgija).

Daktaro disertacijoje, pasitelkiant teorinius ir praktinius privalomosios mediacijos modelių taikymo pavyzdžius, siekiama atskleisti šių modelių santykį su teise į teisminę gynybą bei, nustačius ribojimus, įvertinti, ar jie yra proporcingi. Šiam tikslui pasiekti disertacijoje visų pirma nagrinėjama privalomosios mediacijos samprata bei mediacijos juridizacijos poveikis šios sampratos kaitai. Disertacijoje taip pat aptariami skirtingose valstybėse įtvirtinti privalomosios mediacijos modeliai ir pasirinkti jų įgyvendinimo būdai. Nustačius, kad privalomosios mediacijos įtvirtinimas apriboja asmens galimybes tiesiogiai pasinaudoti teismine gynyba, vertinama, ar jos įtvirtinimo tikslai yra proporcingi sukeliamiems ribojimams. Nustačius, kad privalomoji mediacija paprastai įtvirtinama siekiant išspręsti tam tikras teismų sistemos problemas, visų pirma sietinas su teismų užimtumu bei teismo proceso kaina, bei paskatinti didesnį mediacijos paplitimą, šie tikslai ir praktinis privalomosios mediacijos poveikis vertinamas pasitelkiant tikslo teisėtumo, priemonių tinkamumo, būtinumo ir priemonių bei rezultato proporcingumo siaurąja prasme kriterijus. Atliktas tyrimas gali būti pasitelkiamas kaip teorinis pagrindas planuojant įtvirtinti privalomąją mediaciją civiliniuose ginčuose bei siekiant padidinti  jau įtvirtintų privalomosios mediacijos modelių efektyvumą.

Disertacija

Disertacijos gynimas vyks čia.